Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merjek jelentkezni egyetemre,...

Merjek jelentkezni egyetemre, vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta egyedül az angol nyelv megy nekem, semmi máshoz nem értek. Minden vágyam az, hogy tolmács legyek, és most, hogy végre lenne lehetőségem egyetemre menni, szeretnék angol szakra bejutni. Viszont most teljesen elkeseredtem, mikor megláttam, hogy mennyi lesz idén a keretlétszám. Nekem legjobb esetben kb. 400 pontom lesz, az elég lesz valamelyik pesti iskolához? Vidékre nem mehetek anyagi okok miatt. Anyuékkal úgy kapartuk össze a 9000 forintot is a felvételihez, nagyon rossz lenne, ha nem vennének fel és fölöslegesen dobnánk ki ezt a pénzt az ablakon. Arra gondoltam, hogy inkább nem is jelentkezek, akkor legalább megmarad a pénz.
2012. jan. 22. 19:38
1 2
 11/14 anonim válasza:
és ennyire rossz a helyzet?:( sajnálom.
2012. jan. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Hát, én nem akarlak elkeseríteni, de ha tolmács szeretnél lenni, egy angollal szerintem nem nagyon leszel keresett. Minimum még egy másik nyelven kéne beszélned, és akkor már van esélyed.

A másik meg, hogy én mindenképpen megpróbálnám, egyrészt lehet hogy meg lesz a pontod, másrészt kitudja jövőre még miket találnak ki.. Minél hamarabb jelentkezel, annál jobban jársz.. :)

Sok sikert, és kitartást!

21L

2012. jan. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ha mindenképpen tolmács szeretnél lenni, szerintem először tedd le újra az érettségit, akkor több esélyed lesz. Addig is vannak ingyenes okj-s képzések (ha még nincs okj-d), például ha jól tudsz angolul, lehetnél idegenvezető is. Mondjuk a kisebb nyelveket jobban keresik, de szerintem angollal sem lehetetlen elhelyezkedni. Vagy idegennyelvi kommunikátor. Ehhez is főleg nyelv kell.
2012. jan. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A tavalyi pontok alapján a a budapesti iskolák közül a Károlin jó esélyed lenne. de ajánlanám a Pázmányt is, mert Piliscsaba nagyon közel van Budapesthez. Ha pedig meglesz a német vizsga, akkor simán mehetsz a Kodolányira is. Sok sikert!
2012. jan. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!