Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Én egy 24 éves csajszi vagyok...

Én egy 24 éves csajszi vagyok és szeretnék cukrászatot tanulni, Pécsen milyen lehetőségeim vannak erre? Melyik az ideális suli?

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 12:28
 1/2 anonim ***** válasza:

szia, csak okj-n tudod elvégezni, vagy ha van valahol egy nagyon jó szívű/esetleg ismerős cukrászda tulaj, aki kitanít papír nélkül, majd később megszerzed...ez utóbbira az esély egy a végtelenhez :P

nem vagyok pécsi így csak annyit tudok tanácsolni, hogyha keresel képzést, lehetőleg olyat keress, ami iskolarendszerű, szóval hétközben van és nem hétvégente egyszer 9-x óráig elmélet és havonta egyszer reggeltől estig gyakorlat...továbbá ha találsz ilyen képzést, azonnal kezdj el cukrászdát keresni, minél több gyakorlatod van, annál jobb, sőt akár most is elkezdhetnél keresni, hogy "érdekel a szakma, szeretném kitanulni, de előtte kicsit szeretnék belelátni, hogy miről van szó" címen, de akár cukrászdákat/cukrászokat is megkérdezhetsz, hogy tudnak-e ilyen helyeket, lehetőségeket, végülis ők vannak benne a szakmában

ha Pesten lenne lehetőséged tanulni, jobb lenne persze...

mindenesetre hatalmas önállóságra lesz szükséged, ambícióra és jókora kézügyességre, mert az okj lényege, hogy gyorsabban reagál a munkaerőpiac igényeire, mint a hagyományos szakközepes képzés, de ők évek alatt fejlesztik ki a készségeiket, míg neked önállóan rövid idő alatt kell olyan szinten lenned, hogy labdába rúghass mellettük

2012. jan. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
42%

Van egy rossz hírem:24 évesen már nem vagy csajszi !

Hanem elviekben fiatal felnőtt nő. Agyilag lehet,hogy az vagy...

2012. jan. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!