Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szociálpedagógia, betegekkel,...

Szociálpedagógia, betegekkel, fogyatékosokkal, idősekkel IS kell foglalkozni? Esztergom, PPKE-VJK vagy AVKF-VÁC?

Figyelt kérdés
2012. jan. 2. 00:59
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
És pl az Ifjúságsegítő FSZ, azt megpróbálhatom, hisz az a cél, h az emberekkel, fiatalokkal foglalkozzak. arról mit gondolsz?
2012. jan. 4. 00:45
 12/15 anonim ***** válasza:

sajnos ez semmit se ér, egy tanító v. szoc.ped, szocmunkás diploma nélkül...

Általában az ifisek is tudják, hogy nem ér semmit a végzettségük, se a munkaerő piacon, se a tárgyi tudásuk nem megfelelő...


Én még olyan ifjúságsegítő hallgatót nem láttam (pedig ismerek jópárat pl.: jöttek hozzánk gyakorlatra), aki el is tudott helyezkedni és csak ilyen végzettsége volt...


Sajnos ez az igazság...

2012. jan. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
:( akkor már tényleg nem tudom :(
2012. jan. 4. 22:16
 14/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom alkalmas e még a válaszom, de hozzátennék pár gondolatot:

A szociálpedagógus és szociális munkás abban különbözik, hogy a szociálpedagógusnak pedagógiai kompetenciája is van, ami a szocmunkásnak nincs. Vagyis a szociálpedagógus főleg gyermekekkel fiatalokkal foglalkozik, de elhelyezkedhet szociális munkásként is. De fordítva NEM IGAZ. Tény hogy Magyarországon nem nagyon tesznek a két szakma között különbséget(pedig van), szociális munkás végzettséggel nem tölthetsz be olyan állást amihez pedagógiai kompetencia kell. Ez nem azt jelenti, hogy az egyik több mint a másik, hanem hogy más....

A szociálpedagógus főleg gyermekekkel foglalkozik, a szegénygondozást gyermekekre levetítve látja. A szociális munkás felnőttekkel, családokkal, hajléktalanokkal, idősekkel foglalkozik, sokszor egészségügyi vonalon. Míg a szociálpedagógia főleg a nevelést kívánja pótolni, ahol hiányzik az elsődleges szociális közeg.


Gyakorlat szempontjából teljesen mindegy melyik iskolába mész, és mekkora a város ahol az iskola van, mert nem ott kell elvégezned a gyakorlataidat!!! Én Vácra jártam, de eszembe sem jutott ott gyakorlatot letölteni, mert Pesten lakom. Így itt Pesten kerestem intézményt.

Az hogy veszélyes szakma: Mint családsegítő sok olyan helyzet van ami kellemetlen, de én gyakorlataim valamint munkám során nagyon kevés veszélyes helyzettel találkoztam, mert nagyon körültekintőek, és óvatosak ezzel kapcsolatban. Például, ha olyan helyre kell kimenned környezettanulmányra ami problémás lehet, nem engednek ki egyedül! Ha pedig már intézkedésre kerül a sor, rendőr is megy veled!



A kérdésedre válaszolva, ha olyan munkakörbe mész, igen kell idősekkel és betegekkel is foglalkozni. De ha ezt nem szeretnéd miért mennél ilyen munkakörbe:-)))

Például egy iskolában mint szociálpedagógus, nem kell idősekkel foglalkoznod. :-)

Szerintem szép szakma, egy percig sem bántam meg...

Sok sikert!

2012. ápr. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm a választ, fontos dolgokat írtál. Most ott tartok, hogy nem teljes 3 hét és érettségi. Vagy MO-i Ifjúságsegítő vagy SZL-i tanárképző.
2012. ápr. 30. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!