Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi tanulmányok, de...

Nemzetközi tanulmányok, de melyik egyetemen?

Figyelt kérdés

Érdeklődnék, hogy a nemzetközi tanulmányok szak melyik egyetemen a legjobb? Honnan tudok könnyen elhelyezkedni? Kinek vannak tapasztalatai? én a BCE BGF ELTE ZSKF PPKE ÁVF SZTE képzéseit találtam jónak. Szerintetek ezek közül az egyetemek közül milyen sorrendet érdemes a felvételire felállítani?

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. dec. 23. 21:24
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kb már megvan a sorrendem: 1. BGF 2. BKF 3. PPKE 4. SZTE

De örülök, hogy szerinted se olyan szarok a magánsulik! :D Ez a sorrend szerintetek jók?:D Azt az egyet nem tudom, hogy BGF vagy BKF kerüljön elsőre?:D

2012. jan. 23. 17:20
 22/25 anonim ***** válasza:
bgf legyen az első
2012. jan. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

A corvinus miért esett ki a listáról?

Én nem hagynám ki.

2012. jan. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
A BCE-re nem lesz meg a pontom, meg ott tul sokan vannak szerintem ezen a szakon...:(
2012. jan. 29. 22:06
 25/25 anonim válasza:

Lehet,hogy már nem aktuális,de akkor is megírom a véleményem.

Szegeden végeztem idén (2012) Nemzetközi tanulmányok szakon, állami képzésben, ösztöndíjjal. Ez a szak egy hosszútávú pálya, szorgalom, nyelvtudás, és alázat nélkül nem lehet csinálni. Igen be kell járni órákra.Igen kell csinálni plusz dolgokat. Azok akik lehúzzák a saját szakjukat itt a gyakori kérdéseken, nem értem,hogy miért választottak egy olyan szakot, ahol nem tudják kellő alázattal és szorgalommal kihasználni a képességeiket, ha pedig rájöttek,hogy nem ez az ő világuk akkor miért írják,hogy büfé szak?

Ha valaki úgy jár egyetemre,hogy minden második nap részeg, meg k_rvára sz_rik rá a világra akkor az mit vár? Elveszteget 6 állami félévet azért, hogy minden szerdán beb_sszon a JATE-ban.

Tovább, a BA szak nem nehéz ugyan, de ahhoz,hogy valaki tovább menjen MA-ra nem kegyelemkettes kell, csak 4-es, 5-ös átlaggal vesznek fel, és vesznek komolyan. Az MA-ra szükség van, mert BA diplomával nem érsz el semmit, az csak egy alapozó képzés, ami megfelelő műveltséget ad a továbbiakra.

A nyelvvizsga követelmények nehezek. MA-ra nem melegedni jár az ember, szakmai felkészültség kell, szakosodni kell egy bizonyos témára, TDK-zni, nyelveket tanulni, külföldi szakmai gyakorlatokat csinálni. Ha valaki ezt nem érti meg akkor kár is próbálkozni. Befektetett munka nélkül nincs siker.

Elhelyezkedés: Nem jön a sült galamb, küldeni kell az önéletrajzot mindenhová, és felhívni és utánajárni, és talpraesettnek lenni, a munkalehetőségek adottak külföldön is, a gazdasági helyzet ellenére. Szerencsétlen véletlenek persze közbejátszhatnak.

A külügybe csak kiemelkedő eredménnyel vesznek fel, van gyakornoki lehetőség és ösztöndíjas program is. A végzett évfolyamtársak közül akik profin csinálták a dolgukat,és nem csak úgy bejártak többen már elhelyezkedtek ( EP, Parlament)ezt mind a nyelveknek és a szakmai tudásnak köszönhetően. Nekem semmilyen kapcsolatom nincs a diplomáciai szférával,egyszerű családból jövök, a BA elején mégis nagykövetségi munkát ajánlottak, ami rendezvényszervezési, tolmácsolási feladatokat foglalt magába,de ugyanúgy diplomáciai ranggal jár, a diplomám hiánya miatt,persze nem tudtam élni az ajánlattal, de akkor is adott volt a lehetőség.

Ha valaki tanult konzuli jogot tudja,hogy nem csak nagyköveti/konzuli poszt létezik egy képviseleten belül. Szakmai gyakorlatomat külföldön végeztem, egy magyar konzulátus által felruházott civil szervezetnél. Ezeknek a dolgoknak mind utána kell járni és felkészültnek kell lenni. Ez nem csak erre,de más szakmára is vonatkozik. Ha nem állsz hozzá profi módon nem is lesz eredmény.

2012. okt. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!