Nemzetközi tanulmányok, de melyik egyetemen?
Érdeklődnék, hogy a nemzetközi tanulmányok szak melyik egyetemen a legjobb? Honnan tudok könnyen elhelyezkedni? Kinek vannak tapasztalatai? én a BCE BGF ELTE ZSKF PPKE ÁVF SZTE képzéseit találtam jónak. Szerintetek ezek közül az egyetemek közül milyen sorrendet érdemes a felvételire felállítani?
A válaszokat előre is köszönöm!
Köszi a válaszokat!
Kb már megvan a sorrendem: 1. BGF 2. BKF 3. PPKE 4. SZTE
De örülök, hogy szerinted se olyan szarok a magánsulik! :D Ez a sorrend szerintetek jók?:D Azt az egyet nem tudom, hogy BGF vagy BKF kerüljön elsőre?:D
A corvinus miért esett ki a listáról?
Én nem hagynám ki.
Lehet,hogy már nem aktuális,de akkor is megírom a véleményem.
Szegeden végeztem idén (2012) Nemzetközi tanulmányok szakon, állami képzésben, ösztöndíjjal. Ez a szak egy hosszútávú pálya, szorgalom, nyelvtudás, és alázat nélkül nem lehet csinálni. Igen be kell járni órákra.Igen kell csinálni plusz dolgokat. Azok akik lehúzzák a saját szakjukat itt a gyakori kérdéseken, nem értem,hogy miért választottak egy olyan szakot, ahol nem tudják kellő alázattal és szorgalommal kihasználni a képességeiket, ha pedig rájöttek,hogy nem ez az ő világuk akkor miért írják,hogy büfé szak?
Ha valaki úgy jár egyetemre,hogy minden második nap részeg, meg k_rvára sz_rik rá a világra akkor az mit vár? Elveszteget 6 állami félévet azért, hogy minden szerdán beb_sszon a JATE-ban.
Tovább, a BA szak nem nehéz ugyan, de ahhoz,hogy valaki tovább menjen MA-ra nem kegyelemkettes kell, csak 4-es, 5-ös átlaggal vesznek fel, és vesznek komolyan. Az MA-ra szükség van, mert BA diplomával nem érsz el semmit, az csak egy alapozó képzés, ami megfelelő műveltséget ad a továbbiakra.
A nyelvvizsga követelmények nehezek. MA-ra nem melegedni jár az ember, szakmai felkészültség kell, szakosodni kell egy bizonyos témára, TDK-zni, nyelveket tanulni, külföldi szakmai gyakorlatokat csinálni. Ha valaki ezt nem érti meg akkor kár is próbálkozni. Befektetett munka nélkül nincs siker.
Elhelyezkedés: Nem jön a sült galamb, küldeni kell az önéletrajzot mindenhová, és felhívni és utánajárni, és talpraesettnek lenni, a munkalehetőségek adottak külföldön is, a gazdasági helyzet ellenére. Szerencsétlen véletlenek persze közbejátszhatnak.
A külügybe csak kiemelkedő eredménnyel vesznek fel, van gyakornoki lehetőség és ösztöndíjas program is. A végzett évfolyamtársak közül akik profin csinálták a dolgukat,és nem csak úgy bejártak többen már elhelyezkedtek ( EP, Parlament)ezt mind a nyelveknek és a szakmai tudásnak köszönhetően. Nekem semmilyen kapcsolatom nincs a diplomáciai szférával,egyszerű családból jövök, a BA elején mégis nagykövetségi munkát ajánlottak, ami rendezvényszervezési, tolmácsolási feladatokat foglalt magába,de ugyanúgy diplomáciai ranggal jár, a diplomám hiánya miatt,persze nem tudtam élni az ajánlattal, de akkor is adott volt a lehetőség.
Ha valaki tanult konzuli jogot tudja,hogy nem csak nagyköveti/konzuli poszt létezik egy képviseleten belül. Szakmai gyakorlatomat külföldön végeztem, egy magyar konzulátus által felruházott civil szervezetnél. Ezeknek a dolgoknak mind utána kell járni és felkészültnek kell lenni. Ez nem csak erre,de más szakmára is vonatkozik. Ha nem állsz hozzá profi módon nem is lesz eredmény.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!