Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi tanulmányok, de...

Nemzetközi tanulmányok, de melyik egyetemen?

Figyelt kérdés

Érdeklődnék, hogy a nemzetközi tanulmányok szak melyik egyetemen a legjobb? Honnan tudok könnyen elhelyezkedni? Kinek vannak tapasztalatai? én a BCE BGF ELTE ZSKF PPKE ÁVF SZTE képzéseit találtam jónak. Szerintetek ezek közül az egyetemek közül milyen sorrendet érdemes a felvételire felállítani?

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. dec. 23. 21:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt nem név alapján kell felállítani, hanem a te szempontjaid szerint:

1. Hol van az iskola és te hol akarsz élni az elkövetkező 3 évben? Szeged meg Pécs eléggé kiesik... Pesten azért jobb diáknak lenni szerintem... pl diákmunka szempontjából.

2. Mekkorák voltak a felvételi ponthatárok az előző években. Ahol a legtöbb volt az legyen az első amit megjelőlsz és utána sorba azok amikre egyre több az esélyed. Persze csak az 1. szempont elbírálása után.

3. Végül jön az, hogy ki mit mond a suliról. Ha mondjuk van az ELTE és a BGF, mindkettő pesti, mindkettőre nehéz bekerülni akkor döntesz mások véleménye és a szimpátiád alapján...


Én a BGF-et javaslom.

2011. dec. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

ezek közül válassz, ha bp-i lakos vagy:

BCE BGF ELTE


***


ennek a szaknak CSAK akkor van értelme

ha TELJESEN tudsz legalább egy (két) idegen nyelvet

2011. dec. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitok!

Szegedi vagyok, de imádom Pestet és szeretnék visszaköltözni (2 hónapot laktam már fennt) Én a BCE BGF ELTE PPKE ZSKF SZTE ÁVF sorrendre gondoltam, de csak mert az ÁVG-rő nem hallottam még se jot se rosszat. A leginkább az érdekel, hogy hol van több lehetőségem kijutni külföldre tanulni...

2011. dec. 23. 23:39
 4/25 A kérdező kommentje:

*ÁVF

Akinek van tapasztalata (pozitív, negatív egyaránt) légyszi írjon, mert nem szeretnék ennyi egyetemet megjelölni...:D

2011. dec. 23. 23:40
 5/25 anonim ***** válasza:
69%

ávf, zskf = ezek a leggyengébbek, ez biztos

magániskolák

2011. dec. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
És az miért rossz ha magániskola? Valaki el tudja magyarázni légyszi? előre is köszi:D
2011. dec. 24. 01:40
 7/25 anonim ***** válasza:
69%
Nem az állam felügyelete alatt áll. Ami azt is jelentheti például, hogy a színvonalra nem figyelnek oda, de ez csak egy a sok érv közül. Viszonylag ezek elég friss főiskolák. Nem azt mondom, hogy mindegyik rossz de a munkáltatók annyira nem biznak még ezekbe illetve nincs olyan kapcsolatrendszerük. Egyik haverom a ZSKF-re jár szin kettes tanuló volt ott meg 4-5 ös ez mindent elmond:) Én első helyen a BCE-t ajánlom mert egyértelmüen az a legjobb. Másodiknka a BGF-t én oda járok mondjuk a pszk-ra. Jó iskola és gyakorlatorientált én mindenképp ajánlom. Harmadik lehet ELTE:)
2011. dec. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! a BGFen mennyi szokott a ponthatár lenni (állami,költségtérítéses), mert felvin azt láttam hogy tavaly meg azelőtt nem indult...:(
2011. dec. 24. 11:18
 9/25 A kérdező kommentje:
ááááá most láttam, hogy a BKF-en is lesz nemzetközi tanulmányok... Az milyen lehet? BGF vagy BKF vagy PPKE jobb?
2011. dec. 29. 12:13
 10/25 anonim ***** válasza:

bkf is magániskola

9 éve működik mint főiskola

kétséges szerintem


ami jó objektíve:

corvinus, bgf, elte, ppke

2011. dec. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!