Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi tanulmányok, de...

Nemzetközi tanulmányok, de melyik egyetemen?

Figyelt kérdés

Érdeklődnék, hogy a nemzetközi tanulmányok szak melyik egyetemen a legjobb? Honnan tudok könnyen elhelyezkedni? Kinek vannak tapasztalatai? én a BCE BGF ELTE ZSKF PPKE ÁVF SZTE képzéseit találtam jónak. Szerintetek ezek közül az egyetemek közül milyen sorrendet érdemes a felvételire felállítani?

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. dec. 23. 21:24
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A BKF-en és a BGF-en milyen ponthatárokra számítsak?
2011. dec. 29. 15:28
 12/25 anonim ***** válasza:
Minden évben változik de olyan 350-60-70körül
2011. dec. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
de ez költségtéritéses vagy állami ponthatár?:S Mert a többi fősulin, egyetemen állami 420 alatt nincs, költségtérítéses pedig 200-320 között mozgott tavaly... Csak BKF és BGF ponthatárok nincsenek felvin, mert tavaly nem indult ilyen szak...
2011. dec. 29. 15:48
 14/25 anonim ***** válasza:
Hát pszk-n 400fölött de én például gazdinfóra járok ott most 310 volt az állami nemtudom őszintén mondom mindig változik ez csak tippelgetés nézdd meg melyikhez milyen tantárgy kell azt tanuld nagyon és próbáld megirni jól ez a titka ennek:D
2011. dec. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Barátnőm az ELTE-n jár erre, és már alig várja, hogy vége legyen. Tanulnak érdekes dolgokat is, de elmondása szerint "gagyi" az egész. (Azért is, mert egy viszonylag új szak.) Sokat nem fogsz tudni kezdeni vele, könnyen elhelyezkedni sem, szerintem inkább pl közgáz vagy egy nyelvszak mellé lehet értelme.

A legáhítottabb állások persze a nagykövetségen vannak, de oda nagyon-nagyon nehéz bekerülni, ez gondolom nyilvánvaló.

2011. dec. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
44%
Ez hülyeség amit írsz már ne haragudj. A BGF-t nagyvállaltok köztük pl. a Deloitte az ERSTE stb. kereste fel, hogy inditsák el ezt a szakot mert szükség van rájuk. :) Ennyit a barátnődről azt, hogy ő mit gondol és más mit gondol. Meg annyit még megsugnék, higy pl. Arab Emírségekben és társaik szintén nagyon megfizetik ezeket a szakembereket. Itt a pont te meg ülj le egyes:)
2011. dec. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
De ha nem rám gondoltál akkor elnézést kérek:)
2011. dec. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Én nem rosszindulatból írtam, és nem tudom, miért kell ilyen "ülj le egyes" stílusban reagálni. Ilyen infóim vannak, és segíteni akartam vele...
2011. dec. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
22%

1. Nem is te tanulod hanem a barátnőd

2. Szerited ez a segitség hogy elhordjuk mindenféle szarnak amit tanulsz

3. Az ELTE-n nincs is ilyen szak

4. Kitaláltad és nagyon unatkozhatsz5. Ülj le egyes:)

2011. dec. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Én a zskf-re jártam alapképzésre, és a corvinusra mesterképzésre.

Megmondom nektek, nem volt különösebben érezhető színvonalbeli különbség. Mindkét iskolában voltak durva, szórós tanárok, vizsgák, tárgyak, és könnyűek is. Még arányában sem volt több, nehezebb tárgyam a corvinuson. Mindig 4-5-re vizsgáztam.

A zskf-et se szerettem kifejezetten, mert a világ végén volt, és a híre is rossz, de ezen kívül több pozitív élmény ért, péládul pár tanárral sikerült személyes kapcsolatba kerülnöm, jobban tudtak figyelni ránk, az ügyintézés, tárgyfelvétel is mindig gondtalanul ment, soha nem kellett versengeni egy-egy tárgyért.

Igaz, hogy felvettek sok nem oda való embert, de azok közül majdnem mindet ki is szórták. A tanárok többsége tanít a Corvinuson is, velük is beszéltem MA előtt, és ők is megmondták, hogy nincs nagy különbség, max a link hallgatók száma nagyobb a zskf-en, de ugyanúgy mindkét iskolában vannak okos, szorgalmas diákok, és hanyag linkek.

A corvinuson viszont sznob volt a társaság, és nem corvinusokat le is nézték, pedig semmiben nem voltam hülyébb náluk. Ezért nem szerettem nagyon bejárni, de persze lett egy-két barátnőm, úgyhogy túléltem, de akkor is, nem volt nagy közösségi összetartásban részem.


Kérdező, az ÁVF-hez annyit, hogy egy ismerősöm oda jár, már rég óta, és elméletileg az is könnyű iskola, gyakorlatilag szinte lehetetlen ott egy szakdolgozatot elfogadtatni, és leállamvizsgázni. A tablókon 4-5 ember van maximum évente. Hihetetlen, nem értem hova szivatják az embereket ott. És miért a legvégén.. Szóval én összeteszem a két kezem, hogy nem oda jártam.

2012. jan. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!