Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri mérnök informatikára...

Megéri mérnök informatikára menni? Nincs túl nagyfokú túljelentkezettség? Nem lesz így telített a szakma?

Figyelt kérdés
2011. dec. 15. 14:51
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Az, hogy mekkora a túljelentkezés, nem jelent semmit. Azt nézd meg, hányan végzik el.
2011. dec. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És azt honnan tudhatom meg? Nem tud valaki linkelni olyan oldalt ahol megtalálható hogy az adott évben adott szakokat hányan fejezték be és tettek sikeres diplomát?
2011. dec. 15. 15:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha elvégzed a mérnök infót, mellé pedig nyelvet is beszélsz, tuti elhelyezkedésed van még.
2011. dec. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 KJUsul válasza:
100%

Remek lehetőség, ha van hozzá affinitásod. Néhány dolgot azért érdemes tudni:

1.) Már most is, és az egyetem alatt végig keresned kell a kapcsolatokat.

2.) Adj hírt magadról. Készíts programokat, programterveket, honlapot,akármit, hogy felfigyeljenek rád.

3.) Tanulj minél több programnyelvet, rendszert, oprendszert (Oracle, SQL, Javascript, HTML, Visual Basic, C, SAP, Microfos rendszerek professzionális ismerete nélkül el is áshatod magad).

4.) Mindenképpen a nyugati országrészben, Budapesten, vagy külföldön találhatsz magadnak jó állást, mert a többi helyen egy szűk kör, ezeket a lehetőségeket lenyúlta. Kivéve persze ha neked is vannak megfelelő ismerőseid (politikusok, maffiózók, helyi vezetők, kiskirályok), akkor persze nem lesz gondod.

2011. dec. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha jó jegyeid vannak, nézd meg, melyik egyetemeken a legmagasabb a felvételi ponthatár, oda jelentkezz. Minél jobb az "állomány", annál magasabb szintű tud lenni a képzés. Idén a Pannon Egyetemen volt a legmagasabb, utána szorosan a BME. Akik ott végeznek, szerintem biztos lesz állásuk. A 200-300 pontos helyeket én elkerülném, el tudom képzelni, hogy a matekból 2-3-as eredménnyel érkezőkkel mit tudnak kezdeni.
2011. dec. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!