Fogtechnikus vagy mérnök (gépész v. villamosmérnök)? A fogtechnikus szakma milyen? Nehéz? Egy kezdő fizetése mennyi? És pl.3-5 év tapasztalattal? Alkalmazottként
Szerintem a fogtechnikus kihalásos alapon működik, vagy már az ősöknek is a fogorvosi szakmában kellene működni.
Egyébként nem tűnsz valami határozottnak, mert a két lehetőség nem nagyon hasonlít egymásra. Gondold át még egyszer, hogy mit szeretnél, mert ebből csak baj lehet. Hibásan fogsz dönteni és csinálhatsz majd még egy-(két-három) iskolát. A gépészmérnök nem rossz szakma, de kellenek mellé kiegészítések. Új divat számukra, hogy elvégeznek a mérnöki diplomájuk mellé egy közgazdaságit és állítják, hogy ez a tuti.
Azt hiszem, mint az ország valószínűleg egyetlen fogtechnikus-gépészmérnöke, valószínűleg az én válaszomra vagy a legjobban kíváncsi.
Fogtechnika: Én speciel kerámia leplezőként és modellkészítőként tevékenykedem. Ha ügyes vagy, kerámiásként mindig lesz állásod és jól is fizet. A fémes része a szakmának kiszorulóóban van, mert teret nyernek a CAD/CAM rendszerben készülő fogpótlások(cirkónium,aluoxid,stb) de kihalni sosem fog. A protetika(a műanyag fogsoros részleg) mindig kelleni fog, de kicsi a profit és nem is fizetik meg nagyon, pedig szerintem marha pepecs munka(utálom csinálni). Az utolsó része pedig a Fogszabályozás. Jól fizet, ha tehetséges vagy, gyerekjáték, de kihalásos alapon működik. Magyarországon is el lehet helyezkedni, max pár hónap alatt, de külföldön(Skandináv államok, Németország, Kanada, Karib térség(!), Japán) hólyagosra keresheted magad. Bár oda azért nem árt 3-5 év aranytechnikás rutin.
kb ennyi.
Gépészmérnök:
Fogászati gépek gyártásával, tervezésével, javításával is foglalkozom. Ha van piacod és szakmabeli(fogász) szemmel tervezel egy gépet, akkor nagy lóvékra is lehet számítani.
:)
Szóval szerintem a kettő együtt a legkirályabb:))
ja! a fizetések:
Labortulajdonos(átlagos):300.000-2.000.000
Fogtechnikus(beosztott kezdő):100.000-350.000
Fogtechnikus (beosztott rutinos): 200.000-450.000
Gépész kezdő: ~200-250.000
Magas beosztású: csillagos ég.
természetesen a kézhez kapott összegeket írtam le...
FONTOS: A fogtechnikában szinte sehol sincs fix fizetés! Teljesítmény alapú van... ez télen gürizést, nyáron hawaii-t jelent, mert évszakonként erősen változik a munka mennyisége...
Köszönöm.
2.-nak: Úgy néz ki, hogy valamelyik mérnök lesz, mert már az ingyenes okj képzést nem tudnám megcsinálni, fizetősön meg 600 ezer Ft+gyakorlati hely is kéne hozzá.
Amúgy nagyon tetszik ez a szakma is, azért kérdeztem.
Gondolkoztam, h majd a mérnöki után csinálom meg így a fogtechnikát, de akkor már nem biztos h lenne értelme.
Fogtechnikus tanuló vagyok, a második válaszoló nagyon jól leírja. A kerámiában van a legtöbb pénz, de sajnos utat törnek a CAd Cam gépek, a 3D-s nyomtatás. Ez a technikus szakmát nagy mértékben kiszorítja, mert csak egy program kell gép anyag és egy ember aki konyít a gépekhez és a fogászathoz, de nem kell hogy technikus legyen. Ennyi erővel a fogorvos is megcsinálhatja és nem lesz szüksége technikusra. Szóval ez a gép nagy ellensége a szakmának.
Egyáltalán nem hülyeség ha két szakmád is van, a gépészet különösen előnyös, ugyanis van egy kicsi köze a technikához is. A fogtechnika a különböző szakmák keverése, pl szobrászat, fémöntés, kerámiázás, műanyagkészítés, hegesztés, fúrás, marás. Sok technika egy helyen. A gépészet csak előnyt jelenthet.
Ami meg a gyakorlati helyet illeti, horribilis összeg a szakma és a helyszerzés is, Pesten sok a nevetséges hely és nem is olyan erősek mint ahogy állítják magukról. Vidéken jobban megtanítják.
Valószínű senki nem olvassa már el ezt a választ, de azért gondoltam leírom.:)
Szia!
Ha jól tudom csak ráépülő képzésként lehet tanuli.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!