Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek hülyeség a diplomá...

Szerintetek hülyeség a diplomához nyelvvizsgát lerakni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 9. 18:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ha olvastad a hozzászólásom,akkor láttad,hogy olyanok jönnek hozzám elsősorban,akiknek a munkahelyük függ attól,hogy mikor kapják meg a diplomájukat.Elég sokakat a kirúgás veszély fenyegeti,mivel legalább 30 diplomás pályázik a helyükre,így az idő sürgeti és kell a diploma.A felvételizők többsége pedig már rendelkezik egy középfokú nyelvvizsgával,de pont ezért még több pontot akarnak szerezni,egy felsőfokúval vagy középfokúval,amit szintén ebből a nyelvből szereznek meg és megoldódik a többletpont problémájuk.Aztán jönnek olyanok is,akik hobbiból tanulnak nyelveket és szeretnének egy közösséghez tartozni vagy épp Mallorcán vagy Olaszországban eszperantót tanítani már meglévő tanári diplomájukkal.Évente kapunk külföldre szóló állásajánlatokat ezzel a nyelvvel.
2011. dec. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

11-es hozzászóló!

Azért tisztázzuk: szerinted, ha én most kimegyek Angliába minek van több értelme, egy eszperantó nyelvtudásnak vagy egy angolnak? Aztán az előtted szóló az állásinterjúsat szerintem úgy gondolta, hogy nagyobb kereslet van az angol (vagy német vagy francia stb) nyelvtudásra, mint az eszperantóra, aminek tényleg csak annyi értelme van, hogy aki nem képes egy hasznos nyelvet megtanulni a diplomájához, az letehesse ezt. És igen, már meglévő állásoknál bizony lehet létkérdés az, hogy megkapja e a kedves dolgozó a diplomáját (amihez persze kell a nyelvvizsga), de azért azt te sem tagadhatod, hogy előbb fognak egy angolost vagy egy németest alkalmazni adott esetben. Kivéve persze, ha az ipse már alkalmazva van. Nem az eszperantó a világnyelv, és manapság aki nem beszél legalább egy világnyelvet az el van veszve. Kész pont.

2011. dec. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Hol olvastad,hogy én többre tartom az eszperantót,mint az angol és a németet.Nem véletlenül beszélek több,mint négy nyelven,mivel én magam is úgy gondolom,hogy szükség van a nyelvekre.Zamenhof sem azért találta ki ezt a nyelvet,hogy helyettesítse a többit,ez butaság is lenne.Azt meséltem csak el,hogy akik hozzám jönnek,azoknak céljuk van vele.Akik már dolgoznak,de nincs meg a diplomájuk és a főnökük adott nekik egy bizonyos rövid távú határidőt,hogy ha nem szerzik meg,akkor repülnek,azoknak nincs idejük,éveik,hogy nekiálljanak és megtanuljanak például németül középfokon,ekkor jönnek eszperantót tanulni,mivel az ugyanúgy elfogadják,mint bármely más nyelvet,így azzal váltják ki a diplomájukat és ezzel megtartják az állásukat.Akik külföldre kívánnak menni,azoknak az adott célország nyelvét kell elsajátítani,ez teljesen természetes.Senki nem mondta,hogy tanulj meg kínaiul,ha Franciaországban kívánsz dolgozni.Gondolom ez mindenkinek egyértelmű és itt nem az eszperantón van a hangsúly.A külföldi Mallorcás munkát csak példaként említette,hogy vannak olyanok,akik azért tanulják,mivel minden évben keresnek külföldre eszperantó tanárt,így ez nem csak ígéret számukra,hanem egy konkrét munkahelyre való felkészülés.Az itthoni állásinterjúkról nem beszéltem,ott természetesen a cég profiljában szereplő nyelveket fogják úgyis követelni.Nem azt mondtam,hogy hülyeség nyelvet tanulni és felesleges az angol vagy a német tudás,épp azt,hogy MINDEN nyelv hasznos,csak meg kell találni a közeget,ahol érvényesítheted a nyelvtudásod.Elzárkózni egyik nyelv elől sincs értelme,olyan nyelv nem létezik,aminek ne lenne valahol,valamilyen formában értelme és ne lehetne belőle profitálni,ha valaki ügyes.Gondolom ez mindenkinek világos és nem kell tovább magyarázni.Nálam most van itt a pont.
2011. dec. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Korábbi vagyok.

Jó, akkor lehet elfogadják, ezt nem tudtam, kár, hogy ez nem más minthogy "legyen egy papírunk mert kell a munkahely". Kétlem, hogy ezt a nyelvet az eszperantót tanult emberek 95% valaha is aktívan fogja művelni, és más hasznát látni azon kívül, hogy nem rúgják ki a munkahelyéről....

2011. dec. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az eszperantó is egy nyelv,amiből,mint az esetemben is meg lehet élni. Ha valaki jól megtanul pl. oroszul,de nem használja,nem profitál belőle,akkor az is csak egy papír,ami áll a polcon,de gyakorlati haszna nincs. Akármilyen nyelvről is beszélünk rajtunk múlik,hogy mit hozunk ki belőle.Az pedig csak egy plusz,ha olyan nyelvet beszélsz,amit kevesen tudnak,hisz,ha meg akarják tanulni,akkor nem kell harcolnod a konkurenciával.A piac pedig adott,mindenkinek jó volt valamire eddig az eszperantó lsd. külföldi munka
2011. dec. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!