Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek hülyeség a diplomá...

Szerintetek hülyeség a diplomához nyelvvizsgát lerakni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 9. 18:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem. Szerintem jó ötlet.
2011. dec. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Aki már diplomát kap legalább egy idegen nyelvet tudjon. Hozzátartozik egy értelmiségi alapműveltségéhez.
2011. dec. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Így is túl könnyű egy diplomához jutni. Hiszen elfogadják az eszperantó nyelvet, mint nyelvvizsgát. Nem igaz, hogy a 21. században nem lehet megtanulni egy élő világnyelvet középfokon?!

Tegnap kíváncsiságból megnéztem, milyen is ez az eszperantó. Na most a leírásában olyanokat találtam, hogy igenis élő nyelv, mert milyen sokan beszélik stb stb. Na most meg mondom őszintén, én már megfordultam egy pár helyen , de sehol sem találkoztam olyannal, hogy valaki eszperantóul akarna hozzám beszélni, mindenhol beszéltek legalább angolul vagy németül.

Azt még hozzá tenném, hogy még egyetemista sem vagyok mégis 2 nyelvvizsgám is van, és hangsúlyozom, hogy nincs olyan nagyon jó nyelvérzékem, sőt soha életemben nem voltam az adott célországban (bocsánat Németországban 2x egy hetet töltöttem 6 éve). Tehát, ha én meg tudom tanulni akkor más is, nem olyan nagy dolog, főleg manapság, amikor az internetről mindent le lehet tölteni, filmek, anyagok stb.

2011. dec. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Egyetértek veletek!
2011. dec. 9. 19:46
 5/15 anonim ***** válasza:

Az eszperantóhoz szeretnék hozzászólni.Évek óta tanítom ezt a nyelvet,ezen kívül pedig még négy nyelven beszélek.Az eszperantisták több millióan vannak a világon,van tv-jük,rádió,újság,szakirodalom,tábor (Brazíliától Japánig),konferenciák és ezt választották meg Finnországban a nemzetközi kobold nyelvnek is. :) Sokan beszélik és ha valaki akarja,akkor fel is vállalhatja ezt a nyelvtudását azzal,hogy valahol feltüntei a közös jelüket vagyis a fehér alapon zöld csillagot.

Az eszperantó másik haszna a rövidebb idő alatt való elsajátítás.Akiket eddig én tanítottam,sokan voltak,akiknek az állásuk forgott kockán,ha nem kapják meg a diplomájukat,azt pedig nyelvvizsga nélkül eddig nem lehetett.Rengeteg 35-40 év körüli embert tanítottam,akiknek már családjuk,10-12 órás munkahelyük volt és egy határidő amire be kellett mutatni a diplomát,különben elveszítik a munkahelyüket.Sokan gyerekkorukban nem kaptak jó nyelvi alapokat,nem beszélnek olyan szinten egyetlen más nyelvet sem,amiből viszonylag hamar nyelvvizsgát tudnak tenni,mindezt úgy,hogy mellette ellátják a családjukat,dolgoznak és szakdolgozatot írnak.Ezért is választják az eszperantót,hogy ne kerüljenek holnap az utcára.

A másik csoport,akiket még tanítottam,azok az érettségiző diákok.Nekik egy közép vagy felsőfokú nyelvvizsga plusz pontokat hoz a felvételin.

Egy viszont közös volt mindenkiben.Ha valakinek nincsenek meg a magyar nyelvi alapjai (pl.nem tudja,hogy mi az a határozó és nem képes felismerni a mondatban az alanyt),emellett pedig a szorgalom és a szavak tanulására való hajlandóságnak nyoma sincs,azoknak eszperantóból sem lett meg a nyelvvizsgájuk,mivel ez is egy nyelv,ezt is tanulni kell és ezen is ugyanúgy folyékonyan kell tudni kommunikálni,mint bármely másik nyelven.

Úgy gondolom a nyelvtanulás sosem ciki,nincs olyan nyelv,amit ne lenne értelme megtanulni,hisz azzal is több leszel.

2011. dec. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
diplomához - úgy tudom - két élő nyelvből (tehát eszperantóból, latinból nem) nyelvvizsgával kell rendelkezni. minden évben van hír a híradóban arról, h x diplomás nem kapta meg a diplomáját, mert még nincs nyelvvizsgája.
2011. dec. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"diplomához - úgy tudom - két élő nyelvből"


Rosszul tudod. Egyébként vannak olyan szakok, ahol nem is lenne értelme a 2 nyelvnek. A nem gagyi matematikai cikkek mindegyikét ma már angolul írják, matekban semmi szükség plusz nyelvre, semmi pluszt nem ad a szakmához. Max. annyi az előnye mondjuk, hogy Rómában tudsz pizzát rendelni olaszul.

2011. dec. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az eszperantót nem fogadják el, és a legtöbb (nem közgáz) szakon egy államilag elismert közép C elegendő.


Egyáltalán nem hülyeség, egy diplomás értelmiségi igenis tudjon kommunikálni egy idegennyelven. Persze a valóság az, hogy sokan csak megszerzik a papírt, majd az a kevés nyelvtudásuk is elillan ami a nyelvvizsgán még megvolt. És ez nem azért van, mert idegennyelvet tanulni hülyeség, hanem mert ezeknek az embereknek pont ennyi igényük van idegennyelven nyitni a világ felé.


Szerencsére ma már a legtöbb munkáltató megköveteli a nyelvtudást, így aki nem beszél nyelveket az a munkaerőpiacon értelemszerűen alulmaradhat. Jól van ez így. A követelményeket a munkáltatók szabják, a nyelvvizsga szükségességét meg az állam, hogy ezzel is közelebb hozzák az oktatást a munkaerőpiaci igényekhez.


Hidd el, ha nem kellene nyelvvizsgázni, kikerülnél a puha, meleg, biztonságos egyetemről az életbe, majd lesnél, mint hal a szatyorban, hogy miért nem áll szóba egyetlen munkáltató sem veled.

2011. dec. 10. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az eszperantót a legtöbb egyetemen elfogadják.Azért tudom,mivel ezzel foglalkozom,hogy egyetemistákat tanítok eszperantóul,hogy megkapják a diplomájukat.Nem egy ember kapta már meg,hanem több száz,aki nálam tanult és sok helyről jöttek,nem egy szakról.Az eszperantó pedig élő nyelv,a latin a holt.
2011. dec. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Na jó, de ha diploma után állásinterjúra mégy, akkor az akinek mondjuk angol középfokúja van, hamarabb lesz alkalmazva, mint az akinek eszperantója van, szerintem. Ha már nyelvvizsga, akkor legalább valami jobban hasznosítható nyelv.
2011. dec. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!