Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az általános orvosi diplomához...

Az általános orvosi diplomához milyen nyelvvizsgát fogadnak el?

Figyelt kérdés
Orvosi egyetemre szeretnék menni,eddig németből van középfokom,felsőfokra készülök most.Valahol itt azt olvastam,hogy itt a diplomához min. angolból kell a középfok.Csináljam meg szerintetek azt is még az egyetem előtt,mert ott nem akarok ezzel foglalkozni?Amúgy tanulok angolt,csak kíváncsi lennék valakinek a véleményére,aki tényleg orvosis.Köszi.
2011. jan. 18. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyetemfüggő. Debrecenben csak angol felsővel adnak tudtommal, nálunk, Szegeden jó másból is, csak közép meglegyen. Pestet és Pécset nem tudom, de amúgy az angolra mindenképp érdemes ráfeküdnöd, mert nagy hasznát fogod venni, és első pár évben biztosan lesz jobb dolgod is (egyetemtől függően harmadik-negyedikbe már beleférhet).
2011. jan. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azért köszi,hogy válaszoltál,de engem pont Pest vagy Pécs érdekelne:)
2011. jan. 18. 16:42
 3/3 anonim ***** válasza:

SOTE TVSZ-e: "egy angol, német, francia, spanyol, olasz vagy orosz nyelvből C típusú középfokú állami vagy azzal egyenértékű nyelvvizsga".

A pécsinél számomra nem egyértelmű, de azt hiszem, ott is az a lényeg, hogy középfok legyen meg.

2011. jan. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!