Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Régészként mik az elhelyezkedé...

Régészként mik az elhelyezkedés esélyei?

Figyelt kérdés

Mekkora a túlképzés? A három éves alapképzés után kikerülő régésztechnikusokat keresik valahol? Mesterképzéssel nem fognak a túlképzettség miatt elküldeni?

Számít az elhelyezkedésnél az egyetem, amely a diplomát adta? Az ELTE mennyire számít jobbnak Szegenél vagy Pécsnél?

Esetleg nyugodtan mehet az ember vidékre is, nem származik belőle hátrány?


2009. máj. 11. 20:26
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

engem is nagyon érdekelt a régészet. Továbbtanulás előtt fontolgattam a töri szakot, de én Szegedre mentem volna, hozzánk az van a legközelebb, Bp-re nem szívesen engedtek volna otthonról :) De végül a szüleim lebeszéltek a régészetről, mondván hogy mit kezdek majd magammal régészként, hova megyek vele dolgozni? Igazuk van, így inkább nyelvszakra jelentkeztem, és majd tolmácsként próbálok elhelyezkedni mondjuk az ásatások környékén :D megmaradt hobbinak a régi kultúrák megismerése és tanulmányozása. A tanárom tanácsolta még a múzeumokat, hogy oda menjek akárninek, de az már nem az én világom. Érdekes nem? :)

Az ELTE állítólag erősebb, de nem mondanám színvonalasabbnak Szegednél. Nehezebb oda bejutni. Én nem fogok szégyenkezni a szegedi papírral, de egy debrecenivel vagy egy pécsivel sem lenne baj.

2009. máj. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%
Hát nekem több osztálytársam is fontolgatta ezt a szakot, de mindegyik letett róla mondván nem lehet vele elhelyezkedni. Szerintem más szak nélkül nem is igen lehet, vagy ha igen, akkor nagyon kevés embert foglalkoztatnak ebben a szakmában. Az ELTE-nek nagyobb a híre, mint a képzés erőssége, de az ott megszerzett papír elismert és Szeged és Pécs is el van ismerve. Szerintem mind jó. A vidéki egyetemeknek sok előnye van. Én a helyedben oda mennék, ami a legközelebb van.
2009. máj. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A nehéz elhelyezkedés stimmel, mindenki így >>gondolja<<, de ha valaki tudna segíteni mégis konkrétan ez milyen nehéz lehet vagy egyszerűen hányszoros túlképzés van illetve mennyien tudnak elhelyezkedni egy évfolyamból?

A nehézséggel tisztában vagyok és vállalom is, csak a mértékét nem tudom felmérni(:

2009. máj. 12. 16:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!