Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakon kell tanulni...

Milyen szakon kell tanulni ahhoz, hogy tanár lehessek?

Figyelt kérdés

Első sorban a szegedi lehetőségek érdekelnek. Milyen szakra/milyen iskolába kellene mennem, hogyha olyan diplomát szeretnék szerezni, amivel taníthatok akár középiskolában akár általános iskolában?

Illetve még egy kérdés: Mennyiben különbözik a fizetés, hogyha főiskolát végzett tanár vagyok, mintha egyetemet végzett?

Előre is köszi a válaszokat :)

Attól légyszíves kíméljetek, hogy ne legyek tanár, mert kilátástalan a helyzet stb.


17/L


2011. nov. 10. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

Ahhoz képest, hogy 17 éves vagy, meglehetősen tájékozatlan vagy. Ez nem túl szerencsés egy tanárjelölt esetében. Nincs már főiskolai meg egyetemi képzés. Alapszak van, és mesterszak. Tanár csak mesterszak elvégzése után lehetsz.


Először ki kellene gondolni, mit szeretnél tanítani. Utána jelentkezel a megfelelő alapképzésre, ahol tanári szakirányt kell választanod. Majd általában jön a második szak, meg a mesterképzés, de ezeket én sem tudom annyira.

2011. nov. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia!


[link]


milyen tanár szeretnél lenni egyébként?

az én párom angolt tanít általános magániskolában,és sokszor van kint a tesójánál külföldön dolgozni,mert hát igen a tanári fizetésből aztán lehet élni...

viszont ha magánórákat tartasz azzal azért szép kis "zsebpénz" összejöhet.pl.van 5 tanítványod egy nap és 2000-ret kérsz óránként az azért nem rossz szerintem.


én amúgy óvónő szeretnék lenni,itt sem valami leányálom a fizetés de én ezt szeretném csinálni.18L

2011. nov. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igazad van a tájékozatlanságomat illetően. Mentségemre szóljon, hogy eddig teljesen más irányba készültem. Családi okok miatt döntöttem e mellett, és még nem merültem el a témában olyan mélyen.

köszönöm a választ :)

2011. nov. 10. 21:18
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló. Földrajz és testnevelés tanár szeretnék lenne vagy földrajz és angol. :)
2011. nov. 10. 21:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!