Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen papírokat kell szerezne...

Milyen papírokat kell szereznem, hogy angol tanár lehessek? (bővebben lennt)

Figyelt kérdés
3. éves közgazdász vagyok, de ez a szakma nagyon nem jön be nekem. Angolt tanítok privátba és sokkal jobban beleszerettem ebbe a mesterségbe! Felsőfokú nyelvvizsgám van belőle. Kell még valami? (ha jól emlékszem a volt középiskolámba is voltak nyelvi tanárok akik nem tanító-képzőbe jártak, azaz nem volt róla hivatalos papírjuk hogy tanár!)
2009. júl. 27. 21:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha angoltanárként akarsz elhelyezkedni, akkor muszáj, hogy legyen angoltanári diplomád, anélkül nem alkalmazhatnak. A tanári mesterség egy külön szakma, nem véletlenül, a nyelvtudás még nem elég hozzá, hogy jól csináld. Kell hozzá pszichológia, fejlődéslélektan, szakmódszertan, stb. stb. Az angol nyelvtanár nem hiányszakma manapság, hidd el, van harminc papírral rendelkező jelentkező a tanári állásra, ahol papír híján nem rúghatsz labdába. Ha úgy érzed, hogy ezt csinálnád szívesen, akkor hajrá, irakozz be egy tanárképző fősulira!
2009. júl. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
anglisztika szakon kell végezned az egyetemen (vagy minornak felvenni az angolt) és utána angoltanár mesterképzés
2009. júl. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!