Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen modszerrel tanultok? :D

Milyen modszerrel tanultok? :D

Figyelt kérdés
szavakat verseket definiciokat vazlatot....
2011. okt. 1. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
odaülök és megtanulom. az ismételgetés eddig bejött.
2011. okt. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
hát először is órákon át kerülgetem a tanulni valót és mindig kifogásokat keresek, hogy most éppen miért ne üljek le tanulni. A mostani kifogás, hogy válaszolnom kell a kérdésedre :D aztán késő este mégis előveszem, pont egy nappal azelőtt, hogy számon kérnék a dolgot. Ilyenkor már annyira szorít az idő, hogy így is úgy is a fejemben marad a dolog, anélkül,hogy egész délután magoltam volna :D
2011. okt. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
:D
2011. okt. 1. 20:43
 4/5 anonim válasza:

A tuti módszer sztem:


Jegyzetelés, órán, könyvből, akárhol, ezzel rendezed előre a gondolatokat, és vázlatból/jegyzetből legjobb a saját.


Másrészt, időben elkezdeni, nekem pl számonkérés előtti nap/este kb esélytelen hogy bármit megtanuljak, szóval legjobb, ha kisebb témánál előtte 2-3 nappal tanulod meg, és utcsó nap már csak átfutod, ott még 1-2 új dolog is beleférhet, de ha valami nagyon nincs meg, pl 1 egész anyag vmiből, akkor már inkább bele se kezdek, mert csak bekavarom a többivel.


Ha tudsz magolni, akkor szerencséd van, ha nem akkor legjobb ha megértve tanulsz, szóval nem csak memorizálod a definíciót, hanem megpróbálod átlátni, ha érted a dolgot, akkor sokkal jobban fog érdekelni is, és könnyebb megjegyezni.


Aztán jó még a részekre bontás is, pl 1-2 tétel, és utána 1 óra pihenés, játék, bármi....itt is célszerű 1-2 óráig a tanulásba belemerülni, és ha már nagyon nem megy, akkor pihenni rá egyet. Másrészt az hogy leülsz játszani az egyfajta jutalmazás is.


Ami még fontos, a környezet, tanulhatsz kint, bent, az asztalon jó ha rend van, gép kikapcsolva, semmi facebook és egyebek. Esetleg ha nem vonja el a figyelmet akkor zene/tv a háttéren szólhat.


És fejben el kell dönteni, hogy márpedig rászánom magam, és elolvasom, megtanulom, mert attól hogy kerülgeted még ottmarad, akkor már sokkal egyszerűbb ha letudod míg friss az anyag, és egyrészt több fejben marad, másrészt meglesz az eredménye.


Na hirtelen ennyi.

2011. okt. 3. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi
2011. okt. 3. 20:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!