Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen módszerrel tanultok...

Milyen módszerrel tanultok szóbelire? Van valami "praktikátok"?

Figyelt kérdés

Ne azok írjanak, akiknek mindent elolvasnak 2x, és már tudják is, mert azzal én nem vagyok kisegítve (legalábbis nem mindenből).

Én olyan hamar elunom az olvasgatást... vázlatot írni jó ötlet lenne?


2011. jún. 2. 15:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Az én módszerem a következő volt:

Átolvasom az anyagot, közben aláhúzom a lényeget. Utána fogok egy papírt, és kijegyzetelem.

Ezt még elolvasom egyszer-kétszer, és megpróbálom leírni egy fecnire, mi jut róla eszembe. Ha ez lenne pl. a dolgozat kérdés, mit tudnék róla írni.

Ha egy .... betű nem jut eszembe, akkor megint elolvasom az egész anyagot könyvben, átfutom a jegyzeteimet, a lényeges kulcsmondatokat, szavakat elmondom tízszer, és újra megpróbálom leírni, mi maradt meg a tételből.

Mivel magadnak írod, lehet pár szó, egy gyors vázlat, ha csak úgy zúg a fejedben, amit tudnál mondani, akkor OK.

2011. jún. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!