Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Autodidakta nyelvtanulók!...

Autodidakta nyelvtanulók! Milyen módszerrel tanultok, miből? Milyen szinten álltok most, és mennyi idő alatt jutottatok el oda? És persze milyen nyelvet tanultatok?

Figyelt kérdés
2010. júl. 3. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:

En spanyolt tanultam magamtol otthon, nem sok sikerrel egy jo ideig, de aztan kikerultem Spanyolorszagba, es mellette folytattam a tanulast is egyedul, igy 3 even belul felsofokut szereztem, de volt, hogy par honapot kezemben sem volt a spanyol. Az intenziv tanulas olyan 2ev lehetett...Vettem egy tankonyvet/kazettaval, meg melle gyakorlo konyveket, nyelvvizsgara felkeszitot.

Most a franciat tanulom szinten egyedul, intenziven csak par honapja, de elotte mar tobbszor is elkezdtem, csak aztan motivacio hianyaban mindig abbahagytam.De most remelem ki tudok menni Franciaorszagba, es akkor januarban mennek abbol is nyelvvizsgara. Franciabol mar nagyon sok konyvet/CD-t/internetes oldalt kiprobaltam...Mar kicsit unom, mindenutt ujra kezdtem elejerol az egeszet, aztan mikor bonyolodott a helyzet, abbahagytam.

Meg egyszer elkezdek vmi nyelvet tanulni, tuti tanfolyammal/tanarral fogom csinalni. Sokkal jobb, ha van aki elmagyaraz mindent, hallod a kiejtest, te is beszelsz, van aki leellenorzi a feladataid...

2010. júl. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Olaszt és franciát tanultam eddig autodidaktaként (mindkettőből nyelvvizsgát szereztem), illetve most a portugál érdekel.


Én így csinálom:


1. Veszek/kölcsönzök egy jó tankönyvet. Ezt hosszas kutatómunka előzi meg, fórumokon, vagy akár itt érdeklődök, kinek mi vált be, miből tanulnak a nyelvtanfoylamokon, melyik a legcélszerűbb.


2. Mivel elég jó az angolom, és megtapasztaltam már, hogy angolul könnyebb idegen nyelvet tanulni, mint magyarul (ez azért van, mert a magyar nyelv felépítéséhez, logikájához nem nagyon hasonlítható egyik nyelvé sem, az angollal viszont több az egyezés), szóval keresek a neten online nyelvleckéket (Google-be írom, hogy pl. free french lessons"), kiad egy csomót, válogatok. Nekem legjobban az about.com-os oldalak jönnek be, szinte minden nyelvhez van, pl. italian.about.com , french.about.com stb., mindig az adott nyelvet kell beírni a címbe angolul. Különös figyelmet fordítok a hanganyagokra, hiszen az autodidakta nyelvtanulásban a kiejtés elsajátítása a legnehezebb.


3. Filmeket nézek az adott nyelven. Először persze felirattal, sokat, amennyit csak lehet. Később forszírozom a feliratnélküliséget.


4. Zenét hallgatok az adott nyelven. Igyekszem olyan zenekarokat felkutatni, amiknek a stílusa megegyezik azzal, amit én szeretek, bár szerencsére mindenevő vagyok. A daloknak kikeresem a szövegét a neten, és szótár segítségével megpróbálom lefordítani, a fontosnak ítélt szavakat pedig kiszótárazom (ez az egész tanulási folyamatra jellemző - szókincsépítés).


5. Netes rádiókat hallgatok az adott nyelven. Érdemes figyelni a reklámokat, híreket, beszélgetős műsorokat, stb. Ha európai nyelvet akarsz tanulni, ajánlom ezt az oldalt, országok, majd stílus szerint válogathatsz a rádiók között: [link]


6. Elkezdek kommunikálni az adott nyelven. Erre jók az úgynevezett penpal-site-ok, az én szeméyles kedvencem a sharedtalk.com. Itt nagyon sokat lehet tanulni, szerintem hasznos, és a Text chat (írásbeli) mellett Voice chat (szóbeli) funkció is van, ami egy mikrofonnal máris használható. Ne legyünk szégyellősek, másképp sose tanuljuk meg a nyelvet!


Ezeket a módszereket kombinálom, és eddig mindig sikerrel jártam. Kitartás, nyelvérzék és szorgalom kérdése.


Sok sikert!

2010. júl. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Köszi, hogy leírtad a módszeredet, és azt is köszi, hogy különböző oldalakat is megemlítettél. Én már nagyon régóta szemezek a franciával, de mindenhol azt olvastam, hogy a francia nagyon nehéz, nem érdemes egyedül belevágni stb., arra meg nem nagyon van lehetőségem, hogy egy teljesen új nyelvet megtanuljak magántanárral mondjuk középfokig. Igazából én angol nyelvvizsgára is itthon készültem jórészt fel. Persze voltak suliban angolóráim, imádtam, de az valahogy mégsem volt elég a nyelvizsgához, szóval egyedül készültem itthon elég sokat rá;, és német emeltre is annó egyedül készültem fel, úgyhogy van már tapasztalatom önálló tanulásban. Persze mindkét esetben a tényleg jó alapokhoz kellett nekem még hozzátenni, és önállóan kezdő szintről még soha, semmilyen nyelvet nem próbáltam meg. De a te példád is megmutatta most nekem, hogy nem lehetetlen egyedül franciát tanulni! Így már sokkal több önbizalmam van belevágni majd, mint mielőtt elolvastam volna a hozzászólásodat. Esetleg azt leírnád nekem, hogy franciához milyen könyvet vettél?

2010. júl. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, és bocsánat az offért, csak nagyon örültem, hogy végre egy önállóan tanuló franciásra rábukkantam. :)
2010. júl. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát!!Egyébként engem is érdekel a francia nyelv, de ahogy a 3. válaszoló is írta, sokan nagyon nehéznek tartják és ez engem is elrettentett. Mindig jó ellenpéldákról hallani!! Azt hiszem, belevágok én is önállóan, de előtte adok magamnak egy pár hónapot, hogy az angolom jobb legyen, mert azt tanulom lassan egy éve magamtól (plusz még a gimis évek-de azt nem számolom bele, mert nem ért túl sokat)

Köszi a tippeket, ha valakinek van hozzáfűzni valója, írja meg!

2010. júl. 16. 17:37
 6/7 anonim válasza:

Én most ezzel tanulok, és elég jól haladok az angollal:


[link]

2010. szept. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én 1997-2003 között tanultam önállóan németül, spanyolul, angolul és olaszul; az első kettőből felsőfokú, az utolsó kettőből középfokú írásbeli (Origó) nyelvvizsgát tettem.

Egy év a közép, majd egy év a felsőfok (kb. 500-500 óra, tehát átlagosan napi másfél óra).

Akkoriban még nem volt otthon internet, úgyhogy általában úgy kezdődött, hogy kikölcsönöztem a könyvtárból a Tanuljunk-sorozat könyveit ("Tanuljunk németül!", "Tanuljunk spanyolul!", két kötetesek), átrágtam magam rajtuk, gyakorlatok..., meghosszabbítottam őket néhányszor...

Azután elmentem egy internet-kávézóba, kerestem idegennyelvű újságcikkeket, kinyomtattam 30-40 oldalt, aztán odahaza olvasás-fordítás...

Szerencse, hogy akkoriban itthon még nem volt net, mert most már nem lennék ilyen szorgalmas...

2010. nov. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!