Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kb.20 évvel ezelőtt v még...

Kb.20 évvel ezelőtt v még korábban, mikor még nem volt ennyire elterjedve a net/számítógép és az idegen nyelvű tv csatornák, hogyan, miként gyakorolták a hallás utáni értést a nyelvtanulók?

Figyelt kérdés
Az otthoni gyakorlás érdekel, mert gondolom, nyelvtanfolyamon és a suliban voltak kazetták.
2010. aug. 23. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehetett kazettákat venni, emlékszem, anyukámnak volt egy csomó, hallgatta őket walkmannel vagy magnón.

Viszont mielőtt nem volt kazetta, szerintem nem nagyon lehetett ilyet gyakorolni. Hallgattad a tanárt és ennyi.

2010. aug. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
és amikor még nem volt kazetta, akkor hogy volt a nyelvvizsgán a hallás utáni értés?
2010. aug. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Amikor még kazetta sem volt, akkor még nyelvvizsga sem volt olyan formában, ahogy képeled. Ha tolmács kellett akkor szépen meghallgattak, beszélgettek veled, hogy tényleg tudsz-e az adott nyelven, aztán meg tedd a dolgod.
2010. aug. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Rádiót is lehetett hallgatni. Akkoriban még minden komolyabb rádiókészüléken lehetett rövidhullámot fogni, amivel fél Európa bejött. Nyelvvizsga akkor is volt, nem tudom, honnan veszi ezt a sületlenséget az előző, de úgy emlékszem, a magnós szövegértés nem volt olyan hangsúlyos.
2010. aug. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyébként magnó már a kazetta előtt is volt, csak orsós. Messze nem a kazettával kezdődik a civilizáció. (Kazettás magnó is volt már 35-40 évvel ezelőtt.)
2010. aug. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Rövidhullámú rádióval bármit lehetett hallgatni, a zulutól a maoriig, a hottentottától a norvégig. Ahogy ma is, csak éppen ma már kevés világvevő rádió kapható, egyszerűen feledésbe merült ez a készülék.


Ha egyszer találsz valahol egy régi nagy fadobozos rádiót, akkor kapcsold be és keress állomásokat, meg fogsz lepődni, ahogy sorban jönnek be a francia, albán, arab, kínai, hottentotta adások.


Az USA-ba küldött szovjet kémek a kémtanfolyamokon sok száz órán át hallgatták és utánozták az amerikai rádióbemondókat és tökéletes amerikai kiejtésre tettek szert. Volt élet az internet meg a kazetták előtt is:)


Ha meg fel akart venni az ember egy műsort, akkor nagyszerű orsós magnók voltak ehhez. Az orsós magnó előtt pedig volt a húros magnó (telegrafon), azelőtt pedig a fonográf.


Különben a 30-as években már simán kiadtak olyan tankönyveket, amelyekhez hanglemezmelléklet tartozott.

2010. aug. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez mind igaz, azzal a különbséggel, hogy nehezebb volt warezolni, és az anyagok nagy részét muszáj volt megvásárolni. Ma meg csak lerántod a torrentről a tutit.
2010. aug. 27. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!