Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME építőmérnöki érettségi...

BME építőmérnöki érettségi követelményei? :O

Figyelt kérdés

Az építőmérnöki már jó ideje érdekel, két év múlva érettségizem. Mindenképp a BME-ben gondolkodom.

A képzés érettségi követelményei a felvi.hu szerint:

matematika

és

vagy biológia

vagy fizika

vagy informatika

vagy kémia.

Most vettem észre, hogy a [link]

oldalon az érettségi követelmények:

matematika

és

vagy fizika

vagy informatika

vagy szakmai előkészítő tárgy


Építőmérnöki hallgatók most melyik az igaz???


2011. okt. 1. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én már ex-építős vagyok, nekem anno még jó lett volna a biosz, kémia is.

Tök mindegy mit ír a felvi, az a 2011-es felvételire vonatkozik, a 2012-es felvételi követelmények majd novemberben derülnek ki, az lesz a hivatalos. A tied, a 2013-as pedig értelem szerűen 2012 novemberében.


Vagy hívd fel az epito.bme.hu-s odlalon lévő telefonszámot, vagy írj egy e-mailt ide: mentor@brian.vpk.bme.hu ők a Mentorgárda

Utóbbi e-mailcímen kb. 40 aktív építőmérnök hallgató lesi minden kívánságod, szívesen segítenek bármiben, tegezd őket nyugodtan.

2011. okt. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod :) Am. megkérdezhetem, hogy jelenleg hol dolgozol? Mennyire nehéz/könnyű volt elhelyezkedni építőmérnöki végzettséggel?
2011. okt. 1. 18:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az építőmérnökség elég tág terület így önmagában, szóval nehéz róla egyben beszélni. Az évek során majd úgyis meglátod melyik ágazatra, azon belül szakirányra szeretnél menni. Az elején 80% akar szerkezetes lenni, később azért mégis lesz sok infrás és földmérős. Nyilván másak a lehetőségek mindegyiknél, az építőipar éppen most nincs csúcsformában, de építőmérnökként, főleg egy bme-s diplomával nem okoz nehézséget elhelyezkedni a szakmában.
2011. okt. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy tök jó, hogy gyk-n is megszaporodtak az építős kérdések az utóbbi pár éveben, örülök. :D

Aztán menjél majd gólyatáborba is, ha az építő mellett döntesz, mert idén elég kevesen jöttek el. Eddig 400 ember körül voltak, idén pedig csak 300-an vagy annyian se.

Szóval tessék majd részt venni abban is, mert az építőmérnöki kar sajátja a kimagaslóan nagy közösségi élet.

2011. okt. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi :) Jól hangzik. Én is olvastam, hogy a BME-n kimagaslóan jó a diákélet. :)

És érdekel is ez a szak(ma) csak egy kicsit félek, hogy nehéz lesz.... a matektól a legjobban (pl. épületek tervezése során gondolom vannak jó nehéz számítások... A matekot eddig eléggé hanyagoltam, nem írtam házit, nem foglalkoztam vele, de a 4-esem mindig simán meg volt belőle...

Ugy-e mostanra már rájöttem, hogy leginkább olyan szakok érdekelnek, amihez matek is kell, úgyhogy nyomom 1000-el... van még 2évem az érettségiig :)

Csak attól félek, hogy majd belebukok :S elég sokat szórnak ki mindjárt az elején....

2011. okt. 1. 20:49
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szórnak ki, csak csúszol egy kicsit (elég sokan járnak így, nem olyan gáz az :D), ha szerkezetépítő ágazatra mész. Ott a matek A1-re (első matekos tárgyad) épül minden zsinórban. A többi ágazaton elvileg nem okoz még csúszást sem egy matek vagy statika bukás.
2011. okt. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát akkor szuper, már tökre várom :) Csak még előtte sikeresen le kell érettségizni. :P De gyorsan elszalad még az a két év... Jövőhéten csinálok felsőfokú nyelvvizsgát, most attól vagyok beszarva :D

Köszi szépen a válaszod :)) Sok sikert és minden jót!:)

2011. okt. 2. 16:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!