Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hirtelen jött változás, mit...

Hirtelen jött változás, mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés

Egészen idáig úgy gondoltam, hogy építész leszek és a BME-n fogok tanulni. Aztán a nyáron rájöttem, hogy nem szeretek tanulni, nem érdekel a művészet. Utána kitaláltam, hogy oké akkor építő. Végzős vagyok, csináljuk matekból az emelt szintű példákat és hozzájuk sem tudok szagolni, nem is szeretem annyira a matekot (csak egyes részeit). Fizika emelt még abszurdabb. Szeretem a nyelveket meg a törit. Azt hiszem. A nyelvekben biztos vagyok.

Mit kezdjek magammal? Anyám már akkor összezuhant amikor megmondtam h nem építész leszek. Mit csináljak? Merre menjek?

18/L (végzős)


2011. szept. 25. 17:28
 1/5 A kérdező kommentje:
elírtam: nem nem szeretek tanulni, hanem rajzolni.
2011. szept. 25. 17:31
 2/5 anonim ***** válasza:
Csináld meg az érettségit a lehető legjobbra, választható tárgy lehet a fizika (ha eddig is arra készültél), abból bajod nem lehet, sok jó szakra hasznos. Ha még februárban sem tudod, hogy mit akarsz, akkor hagyd a fenébe, és végezz el egy OKJ-t vagy tanulj nyelvet. Vaktában nem érdemes egyetemre menni, főleg nem humán területre, mert ott több a jól csengő, de használhatatlan szak, mint reál irányban. Vagy gondolkodj a nyelv szakon, annak is lehet értelme.
2011. szept. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben jártam mint te, abszolút fogalmam sem volt, hogy mit kezdjek magammal, de szüleim ragaszkodtak hozzá, hogy főiskola vagy egyetem, pedig én már akkor megmondtam, hogy először megcsinálnék valami okj szakmát. De ehelyett engedtem nekik és elmentem egy semmit sem érő büfészakra, elpocsékoltam 2 évet az életemből és most a fősuli mellett járok az okj-s képzésre.
2011. szept. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
13:54 Kíváncsi vagyok, hogy melyik intézmény melyik szakára jártál, kérlek írd le, akár pm-ben is. Köszi.
2011. szept. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sok helyre lehet menni a nyelvekkel meg a törivel is,nem csak büfészakokra. Pl. néhány gazd-i szakon is elfogadják,mint az emberi erőforrások, nemzetközi gazdálkodás stb. De alapvetően a tolmácsokra is szükség van, bármennyire is óva intenek a bölcsész szakoktól.

Szerintem nézegesd Felvin a szakok leírását, fórumokat, véleményéket, de elsősorban arra gondolj,h mi az,amiben el tudod magad képzelni életed végéig. Persze ezt így elég nehéz, és mondom én, aki elkezdtem a gyógytornász szakot, ott hagytam, azóta akartam pszichológus, orvos, gyógyszerész és biomérnök is lenni, de mindnél találtam kizáróokot végül:D Szóval én is idén felvételizek újra.

19/L

2011. szept. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!