Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az informatikus-könyvtáros...

Az informatikus-könyvtáros szakot érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés
Idén kezdem el ezt a szakot, és nagyon elbizonytalanodtam, mert sok helyen olvastam, hogy nem éri meg, és úgysem kapok vele állást. Könyvtáron kívül hol lehet elhelyezkedni? Lehet, hogy félévkor átjelentkezem egy másik szakra, de nem tudom, hogy mit lenne érdemes tanulni. Sajnos a mérnöki szakok nem nekem valók, inkább humán beállítottságú vagyok. Akik info-könyvtáros szakon végeztek mik a tapasztalataik? Megérte?
2011. szept. 14. 12:24
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
szval teljesen reménytelen, hogy ezzel állást találjak?
2011. szept. 14. 20:07
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

A remény hal meg utoljára...

Nem reménytelen, mert szerencséd lehet, ha esetleg egy könyvtárban találsz állást, azért onnan is mennek nyugdíjba. Szóval nem reménytelen, csak elég kicsi az esélye véleményem szerint.

2011. szept. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
gyenge szaknak nem nevezném, mint ahogy az egyik hozzászóló. legalábbis Debrecenben nagyon kemény.
2011. okt. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarom leszólni ezt a szakot, például az iskolánk igazgatójának is ez a végzettsége, mégis az igazgatói pozícióig vitte.

Azonban nem egy karrier építő szak.

Ha karriert szeretnél befutni, érdemes lenne valami konkrétabb szakot választani.

Ha a mérnök informatikával nem vagy barátságban, megpróbálhatnál egy gazdaságinformatikát, abban elég jó üzlet van, és sikeres karriert építhetsz. Nem lenne fizikád, sőt kemény matekod sem. Ezek helyett inkább gazdasági tárgyaid lennének.

2011. dec. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
73%
gazdaságinformatikán normális helyen (pl. szeged, elte) ugyanannyi a matek mint egy programozó informatikusnak. mérnökihez képest előny, hogy nincs fizika meg mérnöki tárgyak, de inkább egy proginfonak mondanám felütve pár gazdasági tárggyal
2013. febr. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!