Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az informatikus-könyvtáros...

Az informatikus-könyvtáros szakot érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés
Idén kezdem el ezt a szakot, és nagyon elbizonytalanodtam, mert sok helyen olvastam, hogy nem éri meg, és úgysem kapok vele állást. Könyvtáron kívül hol lehet elhelyezkedni? Lehet, hogy félévkor átjelentkezem egy másik szakra, de nem tudom, hogy mit lenne érdemes tanulni. Sajnos a mérnöki szakok nem nekem valók, inkább humán beállítottságú vagyok. Akik info-könyvtáros szakon végeztek mik a tapasztalataik? Megérte?
2011. szept. 14. 12:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

Ha a mérnökség nem neked való, akkor az informatikával is szívni fogsz.


A könyvtárszak pedig nem szolgálja a megélhetésedet.


Persze ha kiváló informatikus lennél, a könyvtárszakot pedig a széles műveltség megalapozására használnád, tehetséges emberként sokra vihetnéd.


De ez nem egy gépészmérnök-diploma lesz, ami "magától" talál állást.

2011. szept. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Bocsi, de ez elég gyenge szak, nem hinném, h boldogulsz majd vele. Én is humán beállítottságú vagyok, mégis közgazdásznak tanulok. Semmi sem lehetetlen.
2011. szept. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Melyik egyetemen tanulsz?Én is ezen a szakon vagyok.Nem lehetetlen munkát találni,keresni kell.Könyvtáron kívül sok helyen el lehet helyezkedni pl cégeknél.Ha szakot akarsz váltani,akkor a btk-t felejtsd el,mert ugyanúgy jársz,ahogy most.
2011. szept. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
EKF-re fogok járni. És te aki közgazdásznak tanulsz milyen szakra jársz?
2011. szept. 14. 12:55
 5/15 A kérdező kommentje:
És nem nehéz úgy elvégezni, ha alapvetően nem olyan beállítottságú vagy?
2011. szept. 14. 13:05
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.


Én is az EKF-re járok, most kezdem a harmadik évem gazd.és men. levelezőn. Nem a legkönnyebb, de közgazdasági szakközépbe is jártam és van egy számviteli szakügyintéző OKJ-sem is.

2011. szept. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi. Az a baj, hogy nekem semmilyen előképzettségem nincs közgáz téren, a matek érettségim is épphogy 4es lett. 380 ponttal nem is vennének fel erre a szakra. =/
2011. szept. 14. 13:14
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.


Annyi szak van még az EKF-en, akkor válassz egyet, amihez elég a pontod! :) Vagy válaszd ezt (csak két félév a matek és kibírható) levelezőn, és fizetősön, persze nem árt mellette dolgozni is. Idővel ha jó az átlagod átvesznek. :) Én azért választottam ezt, mert annyira nem idegen tőlem, még ha nem is a kedvencem. És azon kívül ennél beszámított az OKJ-m is és rengeteg tárgyat beszámíttattam már az elmúlt félévekben, így azokból nem kellett vizsgáznom. :)

2011. szept. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ez a könyvtáros izé is amolyan "büfészak". A sulinkban volt egy csaj aki ezt tanult, de ő is csak azért volt ott, mert a munkanélküliből oda közvetítették ki. Nővérem 6 éve nem tud ezzel elhelyezkedni, pedig nem is csak ez az egy diplomája van.
2011. szept. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
44%

Én is inkább gazdasági szakot tudnám ajánlani...az országban most és a közeljövőben is inkább gazdasági szakemberekre volna szükség, több a munkalehetőség+a fizetés is.

A turizmus-vendéglátás szakon is gondolkodj el, mert abban van a jövő...

2011. szept. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!