Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatikus-könyvtáros...

Informatikus-könyvtáros szakon tényleg sokat matekoznak?

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 23:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Az ELTE-n biztos nem, egy darab matekos tárgyunk nincs.
2011. jan. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%

Attól függ, hol. Én is eltés vagyok, az első félévben volt némi matek meg információelmélet, de aztán nem. Csak a minoromon szerencsére :)

És informatikát sem kell tanulnunk, csak pár szoftver használatát (amit magától is megtanul az ember pár óra alatt :D )

2011. jan. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Barátnőm is erre a szakra jár, de ő Szombathelyre (NYME). Egyszer nem mondta, hogy a matekkal szenvedne, szóval nem volt neki. Helyette más "szépségekről" mesélt... talán katalogizálás, vagy vmi ilyesmiről.
2011. jan. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

nah én is ilyesmikre gondolok...

haverom mesélt olyanokat hogy csak lestem...

:O

számolós dolgok... :S

2011. jan. 11. 10:54
 5/16 anonim ***** válasza:
Hát a katalogizálás baromira nem számolós :D:D:D
2011. jan. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
meg hogy nemsok köze van a szaknak az informatikához, hanem teljesen más dolgokat tanulnak...
2011. jan. 11. 11:31
 7/16 anonim ***** válasza:
az informatikához tényleg nincs sok köze. csak annyi informatikát tanulunk, amennyi a könyvtáros szakmához kell, programok, rendszerek stb.
2011. jan. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

és milyen tantárgyaitok vannak?

sokat kell magolni?!sok a szárazanyag?

2011. jan. 11. 12:55
 9/16 anonim ***** válasza:

Az első két félévben vannak ilyen általános műveltségi tárgyak: filótöri, kommunikáció-retorika, helyesírás, társadalomelmélet alapjai...


aztán vannak az alapozó elméleti ismeretek: bevezetés a könyvtár-és információtudományba, a kommunikációelmélet alapjai, olvasásszociológia-pedagógia-és pszichológia, informatika és könyvtárhasználat, írás-könyv-és sajtótörténet.


ezen felül egy csomó katalogizálós óra, könyvtártan.

2011. jan. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

ez a katalogizálós óra milyen?

ezen gyakoroljátok hogy melyik könyvet hova kell tenni?!

(van a könyveken a betű meg a szám kombináció)

2011. jan. 11. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!