Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akik jogot végeztek, vagy épp...

Akik jogot végeztek, vagy épp azt tanulják, milyen érettségivel jutottak be az egyetemre?

Figyelt kérdés
Felső/középszintű érettségik? Miből? Hányasra? Nyelvvizsgátok volt?
2011. aug. 18. 05:55
 1/9 anonim válasza:
0%
Kiemelkedő érettségivel minden téren,valamint szerteágazó kapcsolatokkal,és sok pénzzel!!!
2011. aug. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%

Általában kell legalább egy középfokú nyelvvizsga és magyar, töri és idegen nyelv emelt.

Ha emelt idegen nyelv lehetőleg ne abból legyen amiből a nyelvvizsgád.

A párom keresztlányát idén így vették fel az ELTE-re.

Az emeltjei 90% körül voltak.

De pl ha Debrecenbe vagy Miskolcra mész akkor nem kell szétszakadnod.

2011. aug. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk még nem volt ez a két szint (utolsó évben érettségiztem, amikor ez még nem volt), de azért válaszolok:

Érettségiben egy négyesem volt, a matek, a többi ötös. Mivel a matek külön, mint tárgy, nem számított, az átlagot meg kerekíteni kell, ezért kitűnő érettséginek vették, és külön nézték, a történelem meg magyar jegyeket, ezek ötösök voltak. Azt hiszem, hogy nézték ezen kívül a harmadik és negyedik osztály átlagát is, az is ötös volt.

Volt ezen kívül két felsőfokú nyelvvizsgám.

Ez abban a rendszerben azt jelentette, hogy max. pontom és 20 többletpontom volt. Ez így akkor összesen 140 pontnak felet meg a szerezhető 144-ből. (Ha olimpiai bajnok lennék, akkor megszerezhettem volna még azt a 4-et is, de mivel nem vagyok, így jártam. :P)

Az ELTE nappali, állami támogatott jogi képzésre akkor, ha jól emlékszem, 135 pont volt a határ.

2011. aug. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*felelt meg - bocsánat az elírásért.
2011. aug. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2011. aug. 18. 09:44
 6/9 anonim ***** válasza:

08:53 - Ugyan miért nem kell szétszakadni, ha Debrecenbe vagy Miskolcra megy az ember fia/lánya? Cirka 9 pont volt most pl ELTE és DE között... ez azért nem nagy különbség. Érdekes, simán ütöttem volna az ELTE és DE pontszámát is, s nem szakadtam szét.

Örvendetes, hogy néhány egyetemtől még mindig el kell "ájulni"...


A kérdezőnek: átlagban 80%-os érettségikre lesz szükséged, s köztük legyen egy emelt szintű (főleg töri/magyar), s nagyon nem árt egy középfokú nyelvvizsga. Így már be lehet jutni.

2011. aug. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
arra vigyázz, hogy jogon csak törit és magyart fogadják el, mint érettségi tárgy, idegen nyelvet nem, csak az érettségi átlagba a többivel együtt. Tehát a sétatéri kutyát nem fogja érdekelni, hogy neked van emelted idegen nyelvből, jó esetben csak 28 pontot kapsz érte, ha elérted a 60 százalékot, mert akkor középfokú nyelvvizsgát ér... javaslatom szerint töriből emeltezz, sokkal könnyebb mint a magyar. Sok szerencsét!
2011. aug. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

utolsó hozzászólohoz: már akinek könnyebb a töri. Félévkor kitűnő voltam, de évvégére csak nagyonjó puskákkal tudtam tartani a 4-est is. A magyart meg simán kirázom a kisujjamból is. Érdeklődés kérdése. Ha vkit érdekel ki-mit csinált régen, akk ok, de ha nem még nekezebb lehet, mint a matek, mert azt uccsó pillanatban még kilogikázod, de a törit sütheted, ha nemtod ki vt pl: 3. Béla.

Amúgy az ELTE-ÁJK-ról azt hallottam, h. elég protekciós :S

2011. aug. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én most megyek Pécsre,költségesre,de az irásbelikig úgy volt,hogy állami is meglesz.Irásbelik:


magyar: 94 %

történelem emelt: 84 %

angol: 82 %

etika: 90 %

matek: 41 %

Plusz:28 pont angol középfokú nyelvvizsga,40 pont emelt töriért,és a maradék 12-t megkaptam,mivel hátrányos helyzetű vagyok,gyermekvédelmit kaptam régen.

Ez elég lett volna.436 pont ez igy és nem volt annyira nehéz összehozni,nem nagyképűságből.A magyart imádom,fogalmazni és irni is szeretek,a törit pedig az utolsó évemben hoztam fel,az első két év anyagát teljesen újra kellett tanulnom.Az már más kérdés,hogy történelem emelt szóbelin a kedvenc témámból felelve annyira lepontozták a feleletem,hogy lement a pontom 406ra...

Tehát:

Elhatározás kérdése az egész és az,hogy mennyire akarod.Három évig erős gimiben a 4 egészet sem ütöttem meg,utolsó évben lettem 4,5.Viszont ez teljes figyelmet igényel,nálam no pasi,vizsgák előtt no buli volt,persze igy is akadt.

Hajrá,én drukkolok!:)

2011. aug. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!