Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Albérletnél mit jelent a kaukció?

Albérletnél mit jelent a kaukció?

Figyelt kérdés
Úgy értem tudom mit jelent, de gyakorlatban hogy működik? Azt írják a hirdetésben, hogy 20000 a havi bérleti díj, amiben benne van a rezsi és 1 havi kaukciót kérnek, akkor nekem mennyit kell letennem ha beakarok költözni? kaukció(ami annyi mint az 1 havi bérleti díj)+ még egy hónap előre vagy hogy van ez? Egyáltalán albérletnél előre fizetjük a dolgokat vagy utólag mint a számlákat is szoktuk?
2011. aug. 16. 09:24
 1/9 A kérdező kommentje:
Közben rájö9ttem, hogy csak 1 db k betű van benne, szal kaució, de a kérdés továbbra is fennáll.
2011. aug. 16. 09:30
 2/9 anonim válasza:
100%

A saját tapasztalatomat tudom leírni.

A kaució általában 2-3 hónap szokott lenni. Előre kérik. Én például 30-ért bérlek lakást és ott két havi volt, tehát én rögtön 90-et fizettem elsőre, mivel az adott hónapot is előre fizetem. A számlákat pedig hó végén fizetem, azt nem kell előre, mivel úgysem tudom, hogy mennyi lesz.


De ez elég sok helyen változó. Van, ahol fixen kérik előre a rezsit is, de szerintem ez ritka.


Szerintem nálad 40000 Ft-ot kéne fizetni, de írj neki egy e-mailt vagy hívd fel, pár perc alatt meg tudod. :)

2011. aug. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy x hónapnyi bérleti díjat (itt ugye 1) előre kell kifizetned. Ezzel biztosítja magát a kiadó.
2011. aug. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Oké, köszi.

Egyébként én nézegetem a hirdetéseket és 1 hónapot írnak mindenhol.

2011. aug. 16. 09:38
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha egy havi kaukció, szerintem csak 20.000Ft-ot kell fizetned. Aztán a lelakott hónapod után megint fizetsz...Legalábbis, mi mindig hó után kértük a pénzt.
2011. aug. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na ez az amit nem tudtam. Mert azért nekem nagyon nem mindegy, hogy 20 vagy 40 egyszerre:S Minden hirdetésnél ennyi van megadva csak és gondoltam hátha van valami általánosan bevett gyakorlat, hogy hogyan szokták ezt csinálni, de akkor majd rákérdezek ha érdeklődök telefonon.
2011. aug. 16. 09:52
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Először tanuljatok meg helyesen írni, az nem "kaukció", hanem kaució.
2011. aug. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jaj Totya, tévedni emberi dolog. Másra kenni még emberibb :D


Biztos ez volt a folyamat, amiben létrejött egy új szó.

aukció--->kaució--->kaukció :D

2011. aug. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kijavítottam magam az első hozzászólásomban,d e nem érdekes. Amúgy a hozzászólásodnak hála teljesen egyértelművé vált a dolog számomra, ennél hasznosabbat nehezen írhattál volna... pfff
2011. aug. 17. 00:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!