Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fősikolások! Tanultok a...

Fősikolások! Tanultok a szorgalmi időszakban? Milyen rendszerességgel, mennyit? Ja, és milyen szakra jártok?

Figyelt kérdés
Bocsi a sok kérdésért, most leszek 1. éves, és tapasztalatokat gyűjtök különböző szakosoktól. :) Köszi előre is!
2011. aug. 14. 00:21
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Hűha, nekem pedig mindenképp dolgoznom is kell majd. Persze vizsgaidőszakban nyilván kevesebbet, de kell. Szüleim fogják fizetni az albérletet, ennél többet nem is kérhetnék, és egyáltalán nem is várok el. Valamiből azonban csak meg kell élni. :/
2011. aug. 14. 01:30
 12/21 anonim ***** válasza:
SZTE-TTIK gazdinfo, heti-2 heti rendszerességgel muszáj tanulnod, vagy megbuksz.
2011. aug. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Ó, tanulnék én, az ilyen heti 2-3x 1-2 óra beleférne, de több sajnos nem. Az nem lenne elegendő?
2011. aug. 14. 01:44
 14/21 anonim ***** válasza:
egyébként a tanulást úgy értitek, hogy mellette még órákra is bejártok?
2011. aug. 14. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

02:36 igen.

Az egy mérnökszaknál pl alap. Ott adják le azt, amit otthon bogarászhatsz órákig hogy megértsd és megtanuld. Ha nem így teszel hamar lemaradsz.


De ne félj, az andragógiával nem lesz ilyen problémád. Azzal később lesz egészen más problémád, de a munka még simán belefér mellette.


Én psz-en vagyok, nem sok a zh de mindig sok sok házi feladatot kapunk amit mondjuk másnapra vinni kell (könyvelés). Ez nem nehéz ha ott ülsz előadáson, szemináriumon és figyelsz. Ha nem, akkor hamar lemaradsz. Szerintem az alap, hogy be kell járni, és arra jön még egy pár zh, sok házi, vizsga.


De majd megtapasztalod az első vizsgaidőszak végéig legkésőbb, hogy mit mennyire kell komolyan venni az adott szakon. Én mondjuk azt mondom, hogy elég komolytalan az a szak, ahol könnyen, kevés bejárással és időráfordítással abszolválható a legtöbb vizsga.

2011. aug. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Jogot tanulok, év közben dolgoztam, így csak bejártam az órákra, jegyzeteltem, és nagyjából ennyi.

Vizsgaidőszak előtt 1 héttel szabira mentem, és megtanultam az anyagot, levizsgáztam, és kész.

2011. aug. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
matek szakos vagyok, szoktam tanulgatni szorgalmi időszakban is, de csak zh-kra. egyébként a tanulás jó 80 %ban a vizsgaidőszakra marad. viszont szinte mindig, minden órára bemegyek.
2011. aug. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2011. aug. 14. 15:49
 19/21 anonim ***** válasza:
Szerintetek számvitel szak mellett is jut idő dolgozni?
2011. aug. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
62%

Komolyan nem értem ezt. Valaki beiratkozik az egyetemre, azt tanulja, amiből majd dolgozni kell majd, akkor az lenne a minimum, hogy hetente átnézi, hiszen elvileg élvezettel kellene olvasnia a tananyagot.

Jó nem kell minden nap tanulni, de... Ne csak vizsgára tanuljatok, mert így mégis milyen szakemberek lesztek?

Munkatársad hozzádszól és azt se tudod, hogy bik vagy bak.

2011. aug. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!