Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fősikolások! Tanultok a...

Fősikolások! Tanultok a szorgalmi időszakban? Milyen rendszerességgel, mennyit? Ja, és milyen szakra jártok?

Figyelt kérdés
Bocsi a sok kérdésért, most leszek 1. éves, és tapasztalatokat gyűjtök különböző szakosoktól. :) Köszi előre is!
2011. aug. 14. 00:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
36%

Én semennyit nem tanultam szorgalmi időszakban, csak bejártam a havi 4 órámra, ami volt.

Igaz, én levelezőn tanultam, de hidd el nem egy leány álom.


3 évet úgy húztam le, hogy vizsgaidőszak előtt ültem le kb. másfél - két héttel tanulni. Addigra minden anyagot, könyvet beszereztem.

Utolsó év elején született meg a kislányom, úgy diplomáztam le, hogy közben vele kellett foglalkoznom nem is keveset. Tehát még kevesebb időm volt bármire is, de sikerült.

Így nekem senki ne mondja, hogy nehéz a vizsgaidőszak ... csak annak nehéz, aki leszrja és nem érdekli az egész :))


Nemzetközi gazd. szak

2011. aug. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
53%
nem
2011. aug. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tehát abból áll ez a 3-4 hónap, hogy bemész a fősuliba jó esetben heti 3x, jó esetben jegyzetelsz vagy valami, és ennyi?
2011. aug. 14. 00:41
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
Nem akarok kötözködni, mert én sem szakadtam még meg egy vizsgaidőszakban sem, de van olyan ismerősöm orvosin, aki elvetélt a stressztől egy vizsga előtt. Vannak kemény szakok. Szorgalmi időszakhoz még hozzátenném, hogy ez idő alatt általában beadandókat kell gyártanod, vagy évközi zh-kra készülni.
2011. aug. 14. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :) Ó, én nem megyek ilyen kemény szakra, andragógiára sikerült felvételt nyernem. Tudom, nem leszek mérnök, ügyvéd, plasztikai sebész, de minden áron ezt szeretném csinálni, ez tenne boldoggá, szóval nem volt kérdés, hová jelentkezek.
2011. aug. 14. 01:06
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Én mérnöki szakra járok. Szorgalmi időszakban tanulok inkább, mint vizsgaidőszakban. beadandóktól függ. Van olyan, hogy hetente 10-15 óra is megvan, de van olyan, hogy szinte semmit egy héten.
2011. aug. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Értem. És ilyenkor is a vizsgákra készülsz már előre? Tehát folyamatosan tanulod a leadott anyagot?
2011. aug. 14. 01:15
 8/21 anonim ***** válasza:
77%
nálunk sok tárgy olyan volt ,hogy volt lehetőség, hogy zh-val vagy beadandóval kiválthatták a vizsgát, akik rendesen bejártak órákra. így kevesebből kellett vizsgázniuk...
2011. aug. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Lehet úgy csinálni, hogy nem tanulsz, hanem mással foglalkozol, dolgozol, stb. Diplomát is fogsz kapni, de egy szar szakember leszel, aki alig tud nyökögni valamit, ha mondjuk belekérdeznek abba, amit az évek alatt tanult.


Jó szakember az lesz, aki rendszeresen, szabadidejében fejleszti önmagát, tanul, nem csak a konkrét tananyagot.


Én jogot hallgatok Pécsen, változó, hogy mennyit tanulok. Nyilván tantárgyaktól, beadandóktól is függ. Szorgalmi időszakban átlag 2-3 órát naponta, vizsgaidőszakban 3-4 órát. Persze ez eltérhet. Ha kedvem van, akkor elmélyülök egy-egy tantárgyban 5-6 órán át is, néha napokig semmit. Sok idióta van, akik inkább azt választják, hogy decemberig egyszer nem ülnek le a könyveikhez, aztán napi 15 órákat tanulnak vizsgák előtt. Előbb-utóbb át is mennek, persze 1 hét alatt el is felejtenek mindent, tehát nem ér semmit a tanulásuk.


Azt javaslom, hogy mindenképp kezdj el tanulni legkésőbb októberben, szaktól függetlenül, nem fogod megbánni vizsgaidőszakban.

F21

2011. aug. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk kb 20 zh van egy félévben, ha mondjuk a 3-4. héttől kezdődnek, akkor átlagban heti 2 van (de a valóságban lehet olyan, hogy egyik héten 0, másik héten 5...), és átlagban 50 oldalt kell elolvasni/megtanulni egy-egy zh-ra, tárgytól függ. Erre jön még a vizsgaidőszakban 4-5 vizsga, amire viszont minimum 2-3 napot kell tanulni vizsgánként.

BME

2011. aug. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!