Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Orvosi egyetemre szeretnék menni de sajnos nincs annyi pénzünk hogy füzetni tudjuk.Teljesen kétségbe vagyok esve hisz minden vágyam az hogy orvos lehessek.Mit tehetek?Kérlek értelmes válaszokat adjatok!Köszönöm előre is a válaszokat
2011. aug. 8. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha államilag támogatottra mész nem kell tandíjat fizetni!

A könyvek még így is irtózatos drágák, de meg lehet úszni sokkal olcsóbban is: pl. felsőbb évesektől veszed a könyvet, vagy könyvtárból kölcsönzöd.

És kaphatsz szociális ösztöndíjat is!

Egyszóval: meg lehet oldani!

2011. aug. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem elég sok olyan ember van, akinek nem lenne pénze fizetni, mégis orvosira jár. Kerülj be államira és kész.
2011. aug. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Tanulj sokat és annyit, hogy elérd az államis ponthatárt.

Sajnos sokan vannak így, hogy az eszük meglenne és mégsem tudják anyagilag állni.

Én felvettem a diákhitelt, gondolom nem a legjobb döntés volt, de semmiképp nem tudott volna egy szülőm támogatni az egyetemi tanulmányaimban 200+ km-re...

Van azt hiszem levelezőn is képzés, államin (tudom, felvi.hu...), emellett esetleg dolgozhatsz, viszont rengeteg időt kell szánnod a tanulásra.

2011. aug. 9. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Orvosin nincs levelező, és dolgozni sem fogsz tudni mellette! Hidd el, én megpróbáltam, félévkor majdnem mindenből megbuktam. Abba is kellett hagynom.

A diákhitel viszont jó ötlet!

2011. aug. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Diákhitel? Ezt ti sem gondolhatjátok komolyan. 1 millió=félév. Összesen 12 millió. Szerintetek 12 millió hitellel kellene indítania? És majd a 90 ezres rezidensi fizetéséből törleszti?

Max akkor tudja visszafizetni, ha kimegy külföldre dolgozni. Egyáltalán fel lehet venni annyi hitelt?

Vagy úgy gondoltátok, hogy államira kerüljön be, és a felszereléshez vegyen fel hitel?

Mert úgy még talán oké.

2011. aug. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát nyilván nem a költségesre gondoltunk! Legalábbis én nem.

Neki nincs más választása mint államira bekerülni, a költségest kevesen engedhetik meg maguknak...

És diákhitelből tudná fedezni a kolit, meg a könyveket meg az egyebeket.

De azért kérdező igyekezz jól tanulni, akkor kapsz ösztöndíjat és az nagy segítség!

2011. aug. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2011. aug. 9. 14:18
 8/8 anonim válasza:

02.26-os vagyok, nyilván államisra gondoltam, és az emellett felmerülő költségeket (tanszerek, lakhatás, étel) lehetne abból fedezni.

Ha azt hiszed, hogy diákhitelből annyit veszel föl, amennyit szeretnél, nagyon nem tudsz semmit se róla. Az "ilyenek" oltogatnak engem is.

Kérdező! Sok sikert! :)

2011. aug. 10. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!