ELTE-BTK nyelvi szakok. Felvételivel kapcsolatos?

Figyelt kérdés

Szóval van itt egy-két szak ami megtetszett. Különösen a germanisztika-skandinavisztika, keleti nyelvek és kultúrák-japán szakirány.


A érettségi követelményeknél nincs ott, hogy pl germ-skand.-on kötelező lenne németből vagy egy skandináv nyelvből érettségi, ugyanígy a japánhoz sem kell japán nyelvi érettségi.. hanem lehet angolból emeltet pl. Nekem angolból emeltem van, ez azt jelenti, hogy jelentkezhetek pedig soha nem is tanultam japánt/németet/skandináv nyelveket? Itt előről kezdik a nyelvtanulást vagy ez hogy van?


2011. aug. 6. 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]

A követelmények mellett"E" betű jelzi hová kell emelt szintű és miből.

2011. aug. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Germanisztikähoz nemet emelt szint kell. Japän szakrol dobjäk ki az embereket,mert tul nagy a követelmeny, es utälatosak a tanärok,ugyanez mondhato el a skandinavisztika sved szakiränyärol is. välassz norveg vagy a dän nyelv közül.
2011. aug. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Germanisztika-skandinavisztika szakirány a szak neve és nem kell hozzá német emelt, lehet angol is, megnéztem az elte oldalán.. úgyhogy a kérdésem nem ez volt.
2011. aug. 6. 14:38
 4/10 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2011. aug. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát nem mondom, hogy szívesen mivel nem segítettél. Nem azt kérdeztem milyen emelt kell. Azt eddig is tudtam [írtam is a kérdésben]
2011. aug. 6. 15:42
 6/10 anonim ***** válasza:

"A érettségi követelményeknél nincs ott, hogy pl germ-skand.-on kötelező lenne németből vagy egy skandináv nyelvből érettségi, ugyanígy a japánhoz sem kell japán nyelvi érettségi.. hanem lehet angolból emeltet pl. Nekem angolból emeltem van, ez azt jelenti, hogy jelentkezhetek pedig soha nem is tanultam japánt/németet/skandináv nyelveket?"


Ha tudnál olvasni és értelmezni fel sem kellett volna tenni a kérdést,valahogy nekem egyértelmű a válasz.Benne van,nagyokos.Ha nem teszik,amit nyelvszakosok írnak,akkor telefonálj a hülyeségeddel az Oktatási Minisztériumba!:)

2011. aug. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az utolsó mondatomat ugye be se másoltad? :D Na akkor ki nem tud olvasni? Pont ez volt a kérdés, hogy soha nem tanultam ilyen nyelveket, ennek ellenére elkezdhetem-e? Azaz előlről kezdik-e a nyelvtanulást.. ennyi volt a kérdés.


Te nem tudsz olvasni. Annyit kellett volna mondani, hogy 'igen előlről kezdik' vagy annyit, hogy 'nem'. Erre itt írsz nekem, hogy nézzem meg a linken miből kell emelt érettségi. TUDOM miből kell emelt érettségi, nem kérdeztem meg.

2011. aug. 6. 16:58
 8/10 anonim ***** válasza:

A japán tanszék, és azt hiszem az összes keleti nyelv teljesen alapról indul, így nem szükséges hozzá, hogy legyen japán érettségid, bármilyen nyelvismereted viszont a germanisztika sanszos hogy csak német emelttel megy... Ezt most csak emlékezetből mondom, de a felvi.hun mindent megtalálhatsz.


De amúgy igen, sok olyan szak van az ELTE-n, ami teljesen alapról indul. Viszont sok szerencsét is hozzá, általában ezek a szakok nem éppen könnyűek, és bejutni se olyan egyszerű.

2011. aug. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A japánon nem nagyok a követelmények, csak pofára megy az osztályzás, ráadásul baromi nagy szervezetlenség van a tanszéken. Szóval jobban jársz, ha mellőzöd.
2011. aug. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az olyan nyelvszakok, amikhez nem kérnek abból a nyelvből érettségit, nyilván mind alapról indulnak. Ezek olyanok, amiket nem nagyon van lehetőség középiskolában tanulni, pláne érettségit tenni belőle.
2011. aug. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!