Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SOS! Felvételivel kapcsolatos...

SOS! Felvételivel kapcsolatos kérdés! (? )

Figyelt kérdés
Szóval a "rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény a középfokú tanulmányok során" után ugye jár többletpont. Arra lennék kíváncsi, hogy ennek igazolásához milyen dokumentumok kellenek? Légyszi csak olyan írjon, aki biztos benne, de az lenne a legjobb ha tudnátok mutatni egy linket ahol leírják. A felvi.hu-n ennyire részletesen nem térnek ki erre.
2011. júl. 15. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

"A hátrányos helyzet igazolása

A hátrányos helyzet igazolására a jelentkezőnek be kell nyújtania:


-a jegyző vagy önkormányzat által kiadott határozatot vagy igazolást arról, hogy középfokú tanulmányai

[...] [alatt]

- rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény kapott


Formai követelmények:


A jegyző által kiállított igazolást/határozatot akkor lehet elfogadni, ha az tartalmazza:


- a jelentkező nevét és természetes személyazonosító adatait (anyja neve, születési idő, hely, lakcím),

- a rendszeres gyermekvédelmi támogatásra/rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultság tényét, idejét, a kiállító önkormányzat megnevezését és az elrendelő határozat számát, a kiállító nevében eljáró személy aláírását és a kiállító pecsétjét."


Forrás:

[link]

2011. júl. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Nekem az lenne a problémám, hogy elküldtem az igazolást, rajta van a dátum is,hogy mettől meddig kaptam, csak az nincs, hogy akkor jártam középiskolába. Ezért elutasították. Jogosan fellebbezhetek annak ellenére, hogy már lejárt a dokumentumok beküldésének határideje?
2011. júl. 15. 16:50
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Egy próbát simán megérhet. Gondolom 18 év körül lehetsz, tehát eddig tanköteles voltál, tehát muszáj volt járnod középiskolába. Ez elég nyomós ok, diákigazolványra sem tesznek épp emiatt matricát.

A tankötelességedre hivatkozz.

2011. júl. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok már 18, 3 éve érettségiztem :/ De az biztos, hogy a középfokú tanulmányaim során kaptam. Az a poén, hogy most felvételizek harmadszor, eddig mindig elfogadták csak most nem...
2011. júl. 15. 17:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!