Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építészmérnökkel kapcsolatos...

Építészmérnökkel kapcsolatos kérdések. Valaki?

Figyelt kérdés
Nagyon megtetszett ez szak, és azzal kapcsolatban kérdeznék, hogy mi is kell ehhez, milyen ismeretekre van szükségem fizikából, illetve matematikából? Azt tudom, vagyis olvastam, hogy az Építőmérnököknek fontosabb a fizika, de ide is szükség van rá. Milyen részekre van szükségem? Miket jó, ha jó alaposat átnézek, s megtanulok? Ha jól tudom, akkor matematika, informatika és fizika kell a szakhoz nagyon.
2011. júl. 28. 14:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Mechanikát kell tudni nagyon, a testek mozgása, a fizika törvényei. A fizikát csak túl kell élni, nem olyan vészes, a mechanika lesz nagyobb falat, de ha reál beállítottságú vagy az sem olyan vészes, az építősöknek nehezebben megy. A matek az alapjában véve egyetemenként változó, de többnyire deriválás, integrálás, valószínűségszámítás és ezek kotyvaszai.

Ha érdekel a szak és tanulsz rendesen, akkor meg lehet csinálni. Építészeknél a rajz az, ami nagyon nagyon fontos.

2011. júl. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2011. júl. 31. 16:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!