Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri ma jogásznak tanulni?

(L) Bella (L) kérdése:

Megéri ma jogásznak tanulni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:

A probléma ott kezdődik, hogy rengeteg pletykát lehet hallani. AMinek nagy része megalapozatlan. Sajnos nem állnak a rendelkezésünkre hiteles munkaerőpiaci elemzések, adatok, hogy minden bizonnyal ki merjük jelenteni azt, hogy márpedig az ilyenre semmi szükség nincs.

Mindenről lehet olvasni, arról is, hogy túlképzés van, és arról is, hogy nem. Az utóbbihoz a "lobbi harc" is hozzá tesz.

A klasszikus jogi pályák telítettek, de aki elvonatkoztat ettől, az úgyis fog munkát találni, ha jó helyen végzett, jó eredménnyel, legalább 3 nyelvet beszél, szakosodik, azzal nem lesz nagy probléma. Az ilyen mindig is kelleni fog.

2011. júl. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon jó vagy, beszélsz minimum két nyelvet felsőfokon, és valami speciális területre koncentrálsz, akkor van esély a jól fizető munkára. Ha "mezei" ügyvéd akarsz lenni, ahhoz kapcsolatok kellenek!
2011. júl. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia. Nővérem egy vidéki egyetemen szerezte jogi diplomáját, jó de nem kiemelkedő eredménnyel. Egy felsőfokú és egy középfokú nyelvvizsgával rendelkezik. Pesten, mindenféle ismeretség nélkül szinte azonnal kapott munkát, majd miután 2 év múlva ez a munka véget ért, kevesebb mint 2 hónapot volt munkanélküli, most ismét dolgozik. Még egyszer leírom, semmi ismerős vagy protekció nem volt. Egyszerűen csak minden munkalehetőséget megragadott nem válogatott, ezáltal később is több esélye lesz egy jobban fizető állás megpályázására, hiszen kinek van nagyobb esélye: egy olyannak, akinek ugyan van már diplomája pár éve, de nem dolgozott vele, vagy annak akinek van már tapasztalata?
2011. júl. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
27%
Nem -rámegy az életed!!!!!!!
2011. júl. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, rámegy az életed jól gondold meg! SZTE-en tanultam, éppen ezért hagytam abba, mert barom sok idő, mire normális kereső ember leszel! Persze ez a terveidtől is függ! Jogi diplomával amúgy nem csak ügyvédnek lehet elmenni, számos lehetőség van! Én személy szerint imádtam, ha szereted a törit meg van feneked akkor hajrá! Ha az első 2 éved meg van akkor a többi is!
2011. júl. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Közgazdász vagyok, másoddiplomaként gondolok rá.

Így elég lenne az öt év is, ugye?

2011. júl. 21. 13:33
 7/7 anonim ***** válasza:
igen-igen! Sok sikert!
2011. júl. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!