Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Térinformatika, geodézia,...

Térinformatika, geodézia, földmérés, távérzékelés, térképészet - hova?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ezen területek érdekelnek: térinformatika, geodézia, földmérés, távérzékelés, térképészet, viszont nem tudom, hogy hova érdemes menni...


BME építőmérnökin főleg térinfó és geodézia van, de csak mint szakirány bsc-n, majd msc-n, tehát mellette sok olyat is tanulni fogok, ami nem érdekel.


ELTE-n van környezettan vagy földrajz szak TTK-n, ott is van térinfó, földmérés és geológusnak, térképésznek, hidrológusnak lehet tovább szakosodni msc-n.


Végül vannak a kifejezetten térinfós bsc-k, pl. NYME geoinformatikai karán, vagy az ME földtudományi karán, de piaci (munkáltatói) szempontból BME/ELTE a kelendő.

De ennél meg kifejezetten azt tanulnám, ami érdekel és sallangmentesen.


Szerintetek mit válasszak? (legjobb az lenne ha pont BME-ÉÖK vagy ELTE-TTK hallgatók írnának)


Köszi!


2011. júl. 12. 23:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az országban összesen két intézmény van, ahol geoinformatikát lehet tanulni. Ebből egyik az NYME kara.
2011. júl. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mint ahogy te is írtad, a sallangokkal lehet a legtöbb gondod. Bme építőn a 3. félév után tudsz ágazatot, majd később szakirányt választani. Addig is viszont tanulsz minden jót a statikától kezdve a hidraulikán át a bme hivatalosan is legnehezebb tárgyáig, a szilárdságtanig. Mindenesetre elég életközeli, gyakorlatias és főként érdekes dolgokat tanulhatsz ott, károdra semmiképp nem válhatna.

Na meg hát az építősök csinálják a legjobb bulikat az egyetemen.

Én az építőre szavazok.

2011. júl. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
drinking straw: Amit nem tudok, hogy Bme legyen vagy Elte, mindkettő elég népszerű és neves intézmény. Bme-Éök-ön van kifejezetten térinformatika és geodézia a szakirány meghatározása után illetve msc-n is lehet folytatni, ellenben Elte-Ttk-n a földrajzi és környezettani képzéseket a világ legjobbjaiba sorolták (díjat is kaptak), itt főleg térképészetet tanulnék vagy geológiát/hidrogeológiát, ami szintén érdekel, meg msc-n lehet ezekre szakosodni (ha addigra változna elképzelésem, akkor meteorológusnak vagy csillagásznak is tudnék menni). Sajnos azt nem tudom, hogy ezen képzések mennyire elméletiek vagy gyakorlatiak. Viszont biztos lenne benne sok sallang is, amit tanulnom kell, de a céljaimhoz nem kötődnének. Nehéz a döntés.
2011. júl. 13. 06:21
 4/14 anonim ***** válasza:

BME-ÉÖK-ön is tanulunk némi geológiát, hidrogeológiát, hidrológiát is, és ahhoz, hogy ezeket tanuld, nem kell a hozzá tartozó szakirányt felvenni. Azontúl, ha a térinformatikával, földméréssel szeretnél, foglalkozni a gyakorlatban nem árt némi általánosabb ismeret az építőmérnöki tudományok területén (ezt alapozza meg az első 3 félév, nem feltétlenül kell úgy felfogni, hogy csak sallang). Hogy melyik a gyakorlatiasabb azt nem tudom, mert nem ismerem áthatóbban az ELTE TTK szakokat, de van egy gyanúm, hogy az ELTE elméletibb. És ahogy előttem is írták itt vannak a legjobb bulik :).

Én is a BME építőre szavazok.

2011. júl. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ezen a területen sza.rra se mész, ha mindenféle statikát és a többit tanulsz. BME-n neked ez csak "kényszer" lesz. Mindemellett a földmérő szakma 5 éven belül betelik, szóval oly' mindegy. Oh, és nyme-geo elfogadott ugyanúgy, sőt, szerintem azzal többre megy az ember, mint bme építővel.
2011. júl. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Bme építőmérnökivel tovább szakosodhatok, ha földmérőként nem kapnék munkát, viszont sok felesleges tárgyat is lenyomnának a torkomon (építészmérnöki tárgyakra gondolok itt első sorban!)
2011. júl. 13. 20:46
 7/14 anonim ***** válasza:

[link]

8.lap a geoinformatika ágazat mintatanterve, 9.lap a szakirányok, ha megnézed egyedül az építőmérnöki ábrázolás és a magasépítéstan alapjai az építész tárgyak, ennyit viszont egy földmérőnek is tudnia kell. Az építőmérnöki tárgyakat pedig a régi képzésben is tanították (25.lap).

2011. júl. 14. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

06:30

A fenét kell tudnia. Nem csak egy fajta földmérő létezik ám.

2011. júl. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Még kémiát is láttam, illetve jogot és hasonló elrettentő tárgyakat. Nagyon összemosódik építészmérnökkel!
2011. júl. 14. 19:48
 10/14 anonim ***** válasza:

A kémia a középiskolás kémia átismétlése, sem vészes, szükséges a későbbi építőanyagok tantárgyakhoz, miután a mérnökök egy része betontervezéssel, anyagvizsgálatokkal foglalkozik.

Szerintem jogot minden mérnök tanul manapság, némi jogi alapismeret mindenkire ráfér. Egyébként államilag meg van adva, hogy hány százalék humán tárgy kell, úgyhogy szerintem az nem lehet megúszni :(. Tény, hogy a képzésünk igen széleskörű és szerteágazó, de ez amiatt van, hogy igen sokféle dologgal az építőmérnökök foglalkoznak.


Ezt az összemosódik az építésszel kifejthetnéd. Milyen tárgyat találtál ami erre utal?

2011. júl. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!