Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Babával valóban könnyebb?

Babával valóban könnyebb?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy és árufeltöltőként dolgozom egy nagykereskedelmi áruházban itt Budapesten és nagyon szeretnék kiszakadni ebből a helyzetből.Szeretnék tovább tanulni és szeretnék diplomát szerezni a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskolán de számomra nagyon magas a költsége.250 ezer forint lenne fél évre és sajnos havi 50 ezret nem tudok félre tenni.Nincs semmilyen családi támogatásom anyukám nagyon beteg apám születésemkor lelépett.Van egy szerető párom és babát szeretnénk.Esetleg ha babám lenne akkor olcsóbb vagy jobb esetben ingyenes lenne a szakma amit tanulnék?Úgy tudom hogy az első diploma ingyenes.A pontom meglenne költségtérítésesen de államilag támogatotton olyan iszonyatosan nagy a pontkülönbség hogy ott természetesen nincs meg.Segítségeteket szeretném kérni...hogyan törhetnék ki ebből a 80 ezer forintos havi keresetemmel?
2011. júl. 11. 20:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha semmiképp nem tudsz több pénzt szerezni akkor próbálkozz azzal hogy újraérettségizel. Vagy jobban fizető állás után nézel. Más megoldás sajnos nem nagyon van. Az első diploma tényleg ingyenes, babával vagy anélkül! Ha gyereked van, akkor a felvételinél plusz pontokat kapsz, másba nem számít bele. Esetleg gondoltál már arra hogy levelezőn végzed el a a fősulit? Lehet hogy ott alacsonyabb a ponthatár.

Sok sikert!

2011. júl. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
még nincs 5 éve hogy leérettségiztem.tavaly előtt tettem le az érettségim.találtam egy oldalt az atlantát ami nagyon megfogott.nem átverés az hogy 20 ezer per félév lenne a költségvetés?
2011. júl. 11. 20:49
 3/10 A kérdező kommentje:
alkalmazott grafikus szakmában
2011. júl. 11. 20:49
 4/10 anonim válasza:
Nem akarlak elkeseríteni de a baba is nagyon sok pénzbe kerül...
2011. júl. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Atalantának hívják.

Annyiba kerül, amennyinek ki van írva, viszont ez nem ad diplomát.

Én ha pénzt adnék valamiért, akár ezért, akkor átgondolnám, hogy lenne-e értelme ennek. Érdeklődj már most sokfelé, hogy egy ilyen végzettséggel felvennének-e dolgozni. Ha ige, és találsz sok lehetőséget, akkor sanszos, hogy 2 év múlva is lesz rád kereslet. Ekkor megérné belevágni, de így vaktában, szerelemből... Nem engedheted meg magadnak. Ha tavaly előtt érettségiztél, akkor még nem lehetsz egyébként túl öreg, van rengeteg ingyenes képzés is.

2011. júl. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Babával csak nehezebb lesz. Hogy akarsz mellette suliba járni és tanulni? Nekem egyetlen egy ismerősömnek lett suli közben babája és ott is hagyta. Aztán egyébként inkább írj újra 1-2 érettségit 30 ezer forintért és akkor benn vagy államin, mint perkálj 250ezret félévente. Nézd meg, hogy mi kell arra a szakra, és ha tényleg nincs annyi pontod akkor 1 vagy 2 tantárgyból csináld meg újra a vizsgát. Innentől számítva majdnem egy éved van rá felkészülni, ha jövőre már mennél egyetemre. Hidd el sokkal jobban jársz így, mint a költségtérítésessel. Sok szerencsét!
2011. júl. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

A gyerkőc lányegesen többe kerül mint amennyit spórolnál.. A tanulás is nehezebben megy egy baba mellett, mert csak a mesékben alszanak eleinte 24 órából 23-at.


Ha amúgy is gyereket akartok, akkor hajrá, nem lehetetlen mellette tanulni, de lényegesen nehezebb.

2011. júl. 12. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Szia!


Szerintem is tényleg érettségizz le újra, a BKF-en is van államilag finanszírozott képzés. Azt nem szokták elmondani, de a tandíj összege évenként emelkedik, az inflációra hivatkozva, szóval az is megeshet, hogy az

utolsó évben már akár 300 ezer forint a tandíj. A másik rejtett költség a UV díj, ami a BKF-n 4500 FT/ vizsga/tantárgy, és hidd el, meg fognak buktatni, nem is egyszer. Félévenként kb 10-12 tárgyad lesz, és 4-5-ből biztosan meghúznak. Hidd el, tapasztalat, idejártam, turizmus-vendéglátásra.

Amúgy, nekem az utolsó évben született a babám, nem volt mellette könnyű tanulni, de nem volt lehetetlen! Csak akarni kell! :D

Egy 23 éves lány

2011. júl. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem, egyáltalán nem könnyebb. Bejutni talán, meg ingyenes képzést szerezni igen, de ez csak az első lépés. Az utána következő években pedig sok-sok nehéz lépés vár.

Pl. meg kell oldani a gyermekfelügyeletet a kötelező gyakorlatok alatt. Mi van, ha épp vizsgaidőszakban betegszik meg (ami ugye, pici babáknál esélyes - kevesebbet tudsz vele foglalkozni, s máris elkap valamit) és ezért éjjel-nappal sír, te meg aggódsz? Akkor biztos, hogy ne ma tanulás lesz a legfontosabb.

A helyedben én arra koncentrálnék, hogy hova tudnék bejutni államira a pontjaim alapján - akár újraérettségizéssel.

2011. júl. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat az atalanta jó megoldásnak látszik és ha lesz egy szakmám máris lesz valami kiindulási pont hogy hol helyezkedjek el mert árúfeltöltőként a minusz 7 fokban nem könnyű.
2011. júl. 12. 16:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!