Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek halasszak? Vagy...

Szerintetek halasszak? Vagy nem éri meg?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy élelmiszermérnökire jelentkeztem,de kb 40 ponttal kevesebb lett,mint a határ ami kell ahhoz hogy felvegyenek. 2. helyre az anyagmérnökit jelöltem be.És arra gondoltam hogy halasztanék egy évet,megcsinálnám a nyelvvizsgát meg mondjuk egy javítót matekból,közbe egy 1 éves képzést elvégeznék. De olvastam olyat is,hogy majd jövőre valahol kötelező lesz az emelt érettségi,ami ugye nekem nincs.Meg szigorítják a rendszert. Nem tudom mit tegyek,valami tanács?
2011. jún. 22. 15:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Még egy hónap, mire kiderülnek a ponthatárok, miből gondoltad ezt?

Egyébként ha nem akarsz anyagmérnökire menni, akkor egy év alatt még egy vagy két emelt szintű érettségit is simán le tudsz tenni, csak akkor ne pazarold az időd "valami" képzésekre, hanem csinálj nyelvvizsgát és érettségit.

Ebben az esetben is ajánlott viszont az anyagmérnökin első évben halasztani (ha lehet, van ahol nem engedik, ezt a tanulmányi osztályon kell megkérdezni), hogy legalább oda akkor biztos legyen, hogy bekerültél.

2011. jún. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!