Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki mesélne a pénzügyi...

Valaki mesélne a pénzügyi (-számviteli) ügyintéző szakról, hogy milyen? Akár főiskolán, akár OKJ-s képzésen.

Figyelt kérdés

Mi alapján választottad ezt a szakmát?

Mennyire nehéz?

Milyen nyelvet tanulsz?

Megéri tanulni? Ha már végeztél, mennyi idő után kaptál munkát?

Ha kaptál munkát, hol? (nem kell konkrétan, csak hogy milyen helyen, mit kell dolgoznod)

Milyen a munka?

Esetleg még akinek van kedve mesélne róla? :)


2011. jún. 14. 20:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
9%

Én még itt gyk-n olvastam, hogy ketten is számviteli ügyintéző felsőfokú szakképzést végeztek el. Az egyik egy valutapénztárban helyezkedett el. A másik nem tudom hol, de szintén talált munkát. A számviteli ügyintéző valamiért egy fokkal jobb, mint a pénzügyi ügyintéző. A sima OKJ-s pénzügy- és számvitel pedig kevesebbet érnek, mint a fent soroltak.


Mennyire nehéz? Matek kell hozzá, de nem olyan szintű lieáris algebra, mátrixok, algoritmusok meg anyámtyúkják, amiket a mérnökök vagy informatikusok vesznek. Ha az illető nem egy bunkó panelproli, aki kettesekkel bukdácsolta végig az általános iskolás matekot, akkor meg lehet csinálni.


És hogy mi a munkája? Könyvelést végez, TB-járulékokat számol ki, de még bankba is el lehet menni vele dolgozni.


Ha már pénzügy, akkor inkább ez, mint a most divatos közgazdász meg menedzserképzések. Ha pedig megcsináltad a számvieteli ügyintéző fsz-t és úgy érzed, hogy szívesen csinálnád tovább és még az agyad is vág, akkor diplomás pénzügy- és számvitel szakon beszámítják az fsz-ben végzett tantárgyaidat és még felvételikor is plusszpontot kapsz.

2011. jún. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2011. jún. 16. 15:11
 3/16 anonim ***** válasza:

szia én voltam tavaly vvégeztem rajt és imádtam nagyon hasznos bár nekem 1év volt elég kemény deelvégezhető..és most nagyon könnyen vagyok az egyetemen a számvitellel stb...előny..javaslom neked :)))

munkát nem kaptam mert egyetemet választottam

2011. jún. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi neked is!! Remélem jó lesz és bírni fogom :)
2011. jún. 21. 19:45
 5/16 anonim ***** válasza:

hogy állsz vele kérdező?

én eddig 2 nap voltam, de már olyanokról van szó h... te jó ég :D

2011. szept. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

OKJ-s képzésre mentem, és ez az egy hét alatt semmit nem értettem szinte...:D Olyan bonyolult, meg ezek a szakszavak....:O Hát nem nagyon értek semmit belőle, de majdcsak belejövök! Főleg németből is a szakszavakkal elég nehéz... De egyébként tetszik, bár van néhány tantárgy amit már most utálok :D

Te is ilyenre mentél? Neked hogy tetszik? :):)

2011. szept. 11. 08:25
 7/16 anonim ***** válasza:

OKJ képzésre járok (1.5éves). 7.-e óta járok erre, szóval 3x voltam eddig.

Még nincs órarend, szóval minden nap 10:20kor végzünk ami eléggé pozitív :D

Eddig voltam egy gazdasági alapismeretek órán ami eléggé kínai volt. a többi óra infó volt ami elég jó:D


Neked van szakmai nyelv is ?! :D

ja meg mondta a tanár hogy majd a vizsga olyan szintű lesz mint egy könyvelőnek.. hát mit is mondjak, nem is tudom hogy kerültem ide.. :D:D

2011. szept. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen, van szakmai nyelv. Nekem ez felsőfokú képzés, úgyhogy nekem is elég nehezek lesznek a vizsgák meg zh-k :S:S Félek is, de minden nap olvasgatom az anyagot, hátha megragad valami.. Nekem egyébként 2 éves, te milyenre jársz hogy neked csak 1,5 éves? Sikerülni fog, kitartás!!! :D
2011. szept. 12. 21:46
 9/16 anonim ***** válasza:

érettségihez kötött középszintű okj

itt Szegeden a legtöbb suliban 1,5 éves, bár ha lett volna 2éves, akkor arra megyek :P

2011. szept. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ja, értem. Én egyébként örülök hogy ezt választottam, mert néhány tantárgyból kezdem kapizsgálni hogy mi van.. :D Szóval kezd tetszeni. :)
2011. szept. 13. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!