Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek színésznő?

Hogyan lehetek színésznő?

Figyelt kérdés
15/L
2011. jún. 8. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Dráma tagozatok, színművészeti egyetem, színi iskolák, és persze tehetség.
2011. jún. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Színmű egyetem elengedhetetlen ?
2011. jún. 8. 12:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát csak akkor boldogulsz nélküle, ha valami hihetetlen, ragyogó tehetség vagy, akit mosogatás közben is felfedeznének - egyébként szükséges, hogy a megfelelő körbe kerülj, lehetőséged legyen a szakma képviselőivel megismerkedni, esetleg kísérleti filmekben, vizsgafilmekben játszani. Nagyban növeli az esélyidet az egyetem.
2011. jún. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem leszek színásznő. Vagyis hát csábít az a gondolat, hogy híres színésznő leszek, aki filmekben szerepel, csak hát úgy vagyok vele, hogy ha színművészeti egyetemre is megyek akkor is csak szerencse kérdése az egész.
2011. jún. 8. 18:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, de akkor könnyebb dolgod van, mert legalább abban a miliőben vagy, ahol ha jól helyezkedsz, jó társaságban forogsz, könnyen bekerülsz ide-oda és máris megvan az esély, hogy felfigyeljenek rád. Hiszen az egyetemen színikritikusok, rendezők és más (esetleg már ismert) színészek is megfordulnak, és egy-egy jó kapcsolat aranyat érhet. Viszont ha egy "kívülről jövő" ismretlen vagy, akkor nagyon kell teperned, esetleg saját forrásból készíteni valamit, amit bemutatsz... Meg nem beszélve a szakmai dolgokról, amit az egyetemen megtanulsz, máshol viszont csak nehézkesen "szedsz magadra".

Ha tényleg ez az álmod, mindenképp célozd be az egyetemet. Főleg Mo-n érdemes így, itt ugyanis kicsi a filmipar (külföldhöz képest) és nem olyan könnyű ismertté válni, úgy, hogy megjegyezzenek.

2011. jún. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Igazából úgy vagyok vele, hogy vonz ez a pálya, de mégsem merem megalapozni a jövőm a színészetre. Mert ahogy már mondtam vagy bejön vagy nem. De ha elmegyek egy orvosi egyetemre pl: fogorvosi szakra, akkor az már tuti, hogy ott kiképeznek és mikor lesz egy kis pénzem saját rendelőt nyitok, ahol természetesen én vagyok a góré. Mégis a színészethez jobban lenne kedvem de az igazság az, hogy félek tőle. :)
2011. jún. 9. 08:11
 7/7 anonim válasza:
Van olyan ismerosom aki tok hires , nem vegzett szini egyetemet megis szinesz.. vannak nala sokkal profibbak megis o sokkal keresettebb..eleg "nagy" nev itt..! De azt hozza kell tenne h eleg sokat dolgozott azert h most ott alhasson ahol ..es tisztesseges uton!
2013. ápr. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!