Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A jövő évi 500 pontos felvétel...

A jövő évi 500 pontos felvételi rendszerben hogyan fognak a pontok változni?

Figyelt kérdés
értem miben fog változni, és meglesz a plusz 100 pontom, vajon itt több esélyem lesz, magyarul fognak vajon emelkedni a ponthatárok?
2011. jún. 4. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fognak emelkedni, mert nem lesznek túl sokan, akik bevállalják majd a 2 emelt érettségik és máshogy nem jöhet össze a plusz 100 (kivéve a hátrányos helyzet, de nem mindenki az)És ugye nyelvvizsgák továbbra is csak 40 pontot érnek max...
2011. jún. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha olyan szakra akarsz menni, ahova eddig is "kellett" emelt értettségi, ott csak annyival fog emelkedni, amennyivel több pontot lehet kapni egy emeltért, mint most. Lényegi változás ott nem lesz szvsz.

Alacsonyabb ponthatárú szakokra, ahova eddig, és ezután sem volt "szükséges" emeltet rakni ott csökkenhet, stagnálhat.

Az egész tőletek függ, mennyire paráztok be, hogy húú kell az emelt. Ha sokan ezt teszitek, akkor nőhet a ponthatár.

2011. jún. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

basszus azt hittem egy emelt érettségivel,meg 2 felsőfokú nyelvvizsgával meglesz a max 100 pontom... ezek szerint nem?

emelt 50 + felsőfokú 40 ... szerintem simán kaphatnánk a második nyelvvizsgáért is pontot... azért is megszenvedtem...

2011. jún. 4. 15:31
 4/5 A kérdező kommentje:
illetve van 2 emeltem, de az egyik nem a szakomhoz kötött. azért gondolom nem adnak pontot.
2011. jún. 4. 15:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem, azért nem.

Amúgy azért sem lenne igazságos, ha több nyelvvizsgáért annyival több pontot adnának. Eleve egy kicsit bónuszpont az a nyelvvizsga, mert a diplomának úgyis feltétele minden esetben legalább egy B2-es, sok szakon annál jóval több. Nem igazán kapcsolódik a felvételihez, hogy ki hány nyelven tud, azt kell nézni elsősorban, hogy ki mennyit tud az adott szakterületen.

2011. jún. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!