Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetnék gyógyszerész,...

Hogyan lehetnék gyógyszerész, de érdekel az ápolónői szak is mit tegyek, és hogyan?

Figyelt kérdés

22éves vagyok van egy szakmám,érettségin vagyok már csak 1év van hátra kicsit öregnek érzem magam,bár ahhoz,hogy van egy szakmám,nem érzem munkaképesnek felesleges szakmát tettem le..és ezért szeretnék olyan szakmát tanulni ami munka lehetőségileg megállja a helyét..és anyagilag kedvez.

Elöre hoztam a földrajzt érettséginek és mégcsak most lesz a szóbeli az írásbelin túl vagyok és sikerült...de mégcsak most bántam meg,hogy nem a bioszt választottam..de nem baj..csak lehet még bioszból érettségit letenni..ha szükséges ehhez a szakmához.

A válaszokat előre is köszönöm:)

Üdv: Angel ^.^


2011. máj. 23. 21:18
 1/8 anonim válasza:
Sztem csak ősszel tudsz.
2011. máj. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szeretnék olyan szakmát tanulni ami munka lehetőségileg megállja a helyét..és anyagilag kedvez.

el kell keserítselek sem az ápolói sem a gyógyszerészi nem ilyen. Anyagilag egyik rosszabb mint a másik.

2011. máj. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
előzőnek üzenem. Te tudod a gyógyszerész mennyit keres havonta? Szerintem igen is jövedelmező szakma, meg lehet nagyon jól élni belőle.
2011. máj. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A gyógyszerész tényleg nagyon jól keres ;) viszont az ápolót nem ajánlom...ágytálakat cserélgetni minimálbérért? Mindenképp gyógyszerész, nem unalmas és még a fizetés is jó :)
2011. máj. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

De én konkrétan azt szeretném kérdezni,hogy a gyógyszerész szakmához mi is kellene érettségi ...esetleg fösuli?

Nem vagyok hozzá túl öreg mirre kitanulnám 22vagyok és még van 1 évem az érettségihez..nem tudojm mihez kezdejek a közeljövöben.....:(

2011. máj. 24. 08:35
 6/8 anonim ***** válasza:

A gyógyszerész szakmához EGYETEM kell, méghozzá egy olyan egyetem, ami nehézségben nem sokkal marad el az orvositól, megjegyzem doktori címet is ad.

Én egyébként azt tanácsolom, hogyha nem IMÁDOD (a szeretet nem elég) a kémiát, akkor felejtsd el. Kémia, fizika, sejtbiológia, orvosi tantárgyak, na ez a gyógyszerészet. Ráadásul öt év osztatlan képzésben. Az egytemre a 480-as rendszerben 400 fölötti pontok kellettek, ráadásul tudtommal náluk is kötelező a biosz és fizika/kémia érettségi.

2011. máj. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én gyógyszerésznek készülök a Semmelweisre 416 volt a ponthatár eddig. Reménykedem, hogy meglesz:) Utána pedig irány külföld. Egyébként doktori címet ad, rengeteg gyógyszerészt keresnek külföldön 2-3x fizetést is kap. Felvételi tantárgyak pedig kémia és mellette fizika/biológia. De általában úgy lehet bekerülni, ha van minimum egy emelted.
2011. máj. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia kedves utolsó! Én is gyógyszerészre készülök. SOTE-n tavaly 414 volt a határ. Én tavaly is jelentkeztem és 1 ponttal maradtam le, tehát nekem 413 volt. (második hely BME-VBK-vegyészmérnök volt, oda felvettek, és el is végeztem az első évet.) Most újraérettségiztem bioszból és kémiából is. Kémiából csináltam emeltet. Csak egy nyelvvizsgám van, és mivel a nyelvvizsgáért kevesebb pont jár, ezért most csak 68 pluszpontom van :( Hogy sikerültek az érettségik? Te miből érettségiztél? Szerinted ha tavalyihoz képest kevesebb pontot ér a nyelvvizsga akkor idén fog nőni a ponthatár?

Üdv: Zs 20/L

2011. máj. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!