Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségin utólag lehet...

Érettségin utólag lehet modosítani a választott tantárgyat?

Figyelt kérdés
Ha én megjelöltem egy x választott tantárgyat és már el lett küldve, és most szeretném módosítani hogy inkább egy másból mennék, akkor azt meg lehet csinálni?
2011. máj. 7. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
nem tudom, erre gondolsz-e, de azokat a tantárgyakat választják választottnak, ahogy neked a legtöbb pontod van. pl ha kell egy emelt angol, akkor az az egyik, mivel azért plussz pontok járnak, és hozzá jöhet a matek vagy a töri, akkor az lesz a választott, ami neked jobb.
2011. máj. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Már nem, most vagy megcsinálod az 5. tantárgyat is, vagy ha nem mész el rá, akkor nem kapod meg az érettségit. Max elmész, 1-es lesz, megbuksz, és októberben meg tudod csinálni még egyszer, de ugyanabból. Még pluszban megcsinálhatod egy másikból is, de amit választottál azt muszáj, mert annyi példányt nyomtatnak az érettségi feladatsorokból amennyi diák érettségizik. Ha bárki az utolsó pillanatban visszamondaná, borulna az egész. Szóval mivel előre jól meg van szervezve, ki miből megy ezért nem lehet már megváltoztatni. Nem hiába van az hogy le kell adni már 2 hónappal előtte hogy miből mész.
2011. máj. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
aha, szoval ha jólértem akkor az van hogyha most nem sikerülne az érettségi, és megyek októberben akkor is ugyan azokból kell érettségiznem, és akkor sem lehet módosítani igaz?
2011. máj. 7. 11:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Igazából nem muszáj ugyanabból. Elvileg "köteleznek" javító érettségi letételére, de ettől függetlenül nem vagy köteles elmenni rá, legfeljebb nem lesz eredményed. Ellenben októberre választhatsz még egy plusz tárgyat, szóval a lényeg a lényeg, hogy abból érettségizel, amiből csak akarsz.
2011. máj. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi!
2011. máj. 7. 16:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!