Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz emelt történele...

Mennyire nehéz emelt történelem érettségin olyan 70-80 % közötti értéket elérni?

Figyelt kérdés
Javaslatok aki már érettségizett emelten történelemből? Illetve, hogy szokott e lenni érettségi előtt követelmény történelemből is?
2011. okt. 31. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Emelt törin a 80% nem nehéz, de azért tisztában kell lenned a 4 éves anyaggal.

Az "érettségi előtt követelmény" -t nem értem. Mire gondolsz?


Amúgy nem készültem rá sehogy, csak 4 évig tanultam óráról-órára és úgy lettem 94 százalékos, általában nagyon-nagyon gyenge töritanárokkal. Egy kivétel volt, aki közepes volt. Az órák mellett sokat olvastam, de csak hobbiként, személyes érdeklődésből.

2011. nov. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászóló nem mondott igazat, készülj rá és tanulj. 94%-ot nem lehet teljesíteni tanulás nélkül. 80% felett izgalmas a dolog, azalatt nem éri meg. Amúgy 40%-tól kapsz érte plusz pontokat.


Nézd meg ezt:

[link]

2011. dec. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pedig igazat mondott, én sosem tanultam történelmet a négy év alatt, egyszerűen figyeltem az órán, és olvastam (folyóiratokat, esszéket, stb, érdeklődésből, hobbiból). Én 91%-ot értem el így emelt törin. A mai napig érdekel a történelem, és a mai napig olvasok folyóiratokat, esszéket, a család, rokonok gyerekei mindig hozzám fordulnak, ha valamit nem értenek, vagy egyszerűen csak lusták egyedül megtanulni.

Tehát ez nem hazugság, beállítottság kérdése az egész. Van, akinek olvasási, tanulási gondjai vannak, neki nyilván nem fog menni tanulás nélkül, de sokan vannak, akik nulla tanulással is 5-öst tudnak elérni bizonyos tantárgyakból. Nekem cserébe a matek nem ment annyira, sem a számolások, de elméletekből, magyarból, töriből mindig jó voltam.


A tanácsom az, hogy érdekeljen az anyag. Ha így van, rádragad. Ha nem érdekel, akkor nehezebb lesz, de nem megoldhatatlan. Persze tudom, hogy a legtöbbször az érdeklődés nem befolyásolható, de ha találsz olyan témát törin belül, ami érdekel, az már jó. Engem pl. a középkor, kora újkor érdekelt mindig is, azon belül leginkább az európai történelem. Ismerd az összefüggéseket, következményeket, ne csak magolj, mert az semmit sem ér.

2012. jan. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!