Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek ezekkel az adottságo...

Mi legyek ezekkel az adottságokkal?

Figyelt kérdés
Most kéne eldöntenem, h merre tanuljak tovább.Most gimibe járok. Fogalmam sincs h mi legyek, de én ilyen... érzelmekben vagyok jó:D könnyen bele tudom élni magam mások helyzetébe, könnyen megértem, h ki mit érez...megértő vagyok, segítőkész, együttérző, meghallgatok másokat, és próbálok nekik tanácsokat is adni. Érzékeny vagyok, meg kicsit oylan művészlélek... jól rajzolok, bár azt nem szeretem annyira. De tök jó verseket írok,meg a beszélgetés se megy rosszul. Na erre milyen tippetek van?:)
2011. ápr. 8. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Pszichológus, vagy színész, esetleg HR-es, vagy ügynök :)
2011. ápr. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ügynök? ezt h érted?:D
2011. ápr. 8. 23:10
 3/8 A kérdező kommentje:
És mi az a HR-es?:D
2011. ápr. 8. 23:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Bölcsész alkat vagy. De szerintem ne menj pszichológusnak, mert sajnos ezek a tulajdonságok nem azonnal jelentik azt, hogy jó lennél benne. Ráadásul sztem egy jó szakembernek elsősorban nem együtt érzőnek, hanem határozottnak kell lennie, aki (persze bizonyos határok között) megmondja az igazat, hogy úgy van! Egyébként így távolból én az andragógiát tudom neked elképzelni:)
2011. ápr. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy pszichológus pont, hogy nem mondja meg mi a tutit, csak segít rávezetni az embereket a megoldás útjára. Az viszont igaz, hogy lehet jó a beszélőkéd, és átérzed az emberek problémáit, attól még nem feltétlen lennél jó. De mivel ezt senki nem tudja még akkor, amikor jelentkezik egyetemre, jelentkezz oda is bátran.

Én éppen mérnöknek tanulok a BME-n de hasonló beállítottságú vagyok hozzád, mindig mondják, hogy legyek pszichológus, kormányszóvivő, meg showman a tv-ben. Még nem tudom, lehet váltok pszichóra.

2011. ápr. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igeeen:) Gondoltam már rá én is h pszichólogus legyek:) de...én valóban...előbb megjasnálom az illetőt:D Szal nem tudok érzelemmentes arccal hallgatni vkit, miközben rámzudítja az életét...és azért se lenne jó, mert a véleményem kb rögtön az arcomra van írva, és ki is mondom.:D Ott pedig az embernek magának kell rájönni, meg döntést hoznia, nem nekem helyette :/ :)
2011. ápr. 9. 07:53
 7/8 A kérdező kommentje:
Melyikre jársz?:) villamosmérnöki szak?
2011. ápr. 9. 09:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, a pszichológus tényleg nem volt jó ötlet, főleg ha kikészítenének téged a betegek. A HR-es munkaüggyel foglalkozik, munkatársakat vesz fel a céghez, keresi a megfelelő szakembereket, tehát jó emberismerettel kell rendelkeznie. Az ügynök termékeket ad el másoknak, megérzi mivel lehet rájuk hatni, kapcsolatokkal rendelkezik. Nem házaló ügynökre gondoltam, hanem értékesítési vezetőre, aki mondjuk egy vállalat termékeit értékesíti üzletláncoknak, nagykereskedőknek. De amúgy most jutott eszembe, hogy ezekkel a tulajdonságokkal jó óvónő, tanár lennél, meg mellette lehetnél művész, persze csak ha szereted a gyerekeket, lázadó tiniket.
2011. ápr. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!