Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehet egy kb. féloldalnyi...

Hogy lehet egy kb. féloldalnyi szöveget gyorsan memorizálni?

Figyelt kérdés
Egy fél A/4-es oldalnyi(jójó nemegészen a fele, kicsit rövidebb) szöveget kéne HOLNAPRA fejből tudni de nagyon nemmegy...:S Ötletek?
2009. febr. 27. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:
szedd részekre..mint mikor verset tanultál
2009. febr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Huh, nem egyszerű de menni fog nyugi.

nekem anno gimiben az Ómagyar Mária siralmat kell bevágnom meg a Halotti beszédet (az eredeti olvasatban). én úgy csináltam, hogy először is nagyon sokszor elolvastam egymás után a szöveget, majd úgy vaktában megpróbáltam belőle részleteket idézni. majd újraolvastam, és ismét idéztem. végül mondatról mondatra tanultam, és megpróbáltam felmondani az egészet. aztán amikor már tudtam, egész nap ezt mondogattam magamban mantraszerűen.

2009. febr. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Írd le saját kezeddel egy másik lapra, mert így is tanulsz. Aztán kénytelen leszel bemagolni (persze könnyebb lesz :) )
2009. febr. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sőt akár számítógépen is legépelheted, majd pedig szövegfelolvasó progival ( Speakboard) felolvashatod és akkor hordozható lejátszón ( mp3 lejátszó pl.) hallgathatod végtelenítve így rögzül, sőt hallgatni akkor is hallgathatod mikor könyvből tanulni nem tudnál vagy bajosan. Pl. pályaudvaron vonatra várva, utcán sétálva autóvezetés közben stb. Ki lehet használni az ilyen holtidőket is. Egyébként lehet részekre szabdalni és úgy tanulni. Egyesek állítják ,h alvás közben tanulva is rögzül vagyis felolvasni vagy felolvastatni progival majd végtelenítve lejátszani és arra elaludni. Záróvizsgára készülve kipróbáltam, nem tudom végül mennyit segített.


Verstanulásnál én úgy csináltam, h egy versszak elölről egy hátulról, mert a tanárunknak szokása volt általánosban ,h egy hosszú verset nem kellett végig mondani csak részletben ( pl. 16 versszakból csak 4-et). Volt olyan, h elmondtál kettőt az elejéről majd közölte, h a végéről folytasd.

2009. febr. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Halotti beszédet nekem is kellett tudni, már nem tudom, hogy csináltam de máig tudom.
2009. márc. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!