Manapság miért tanul valaki gimis tanárnak szerintetek?
A kisebbik részük azért, mert ez az életcélja. Ők gyerekkoruk óta tanítani szeretnének, nem is tudnak más munkát elképzelni, bár tisztában vannak azzal, hogy a helyzetük közel sem ideális.
A nagyobbik részük esetén pedig arról van szó, hogy felvették őket valami szakra és ott a legkönnyebb szakirányba vágtak bele, hogy legyen esélyük elvégezni. Ez pedig a szakok nagy többségénél a tanári szakirány: nincsenek benne nagyon bonyolult, magas szakmai ismeretek, cserébe viszont egy másik tárgyat kell "könnyített" kivitelben megtanulni és kapnak némi ped-pszichót. Ha az ember nem extrém szakpárt választ (fizika-kémia, matek-fizika), akkor ez azért könnyű tud lenni. Legalábbis az alapképzésben, mesterképzésben pedig - legalábbis az én tapasztalataim szerint - igyekeznek minél hamarabb "átrugdosni" a diákokat, ha keresett tanárszakról van szó, hogy ne legyen pedagógushiány.
Hát semmiért! Épp ez az, hogy senki nem tanul gimis tanárnak, mert nincs miért!
Mindenki azzal jön, hogy a tanárnak kéne menni merthogy milyen kevés tanár van, de mégis miért menne valaki tanárnak mikor kb nulla a fizetés? Nem tudom a mai világban mi motiválna arra bárkit, hogy 5 évet lehúzzon egy egyetemen, hogy utána 130 ezer forintos fizetése legyen.
Főleg fizika, kémia stb ilyen tanárnak senki nem fog elmenni, mivel ha valaki ezekből jó, elmegy vegyészmérnöknek vagy más mérnöknek, amivel normális pénzt lehet keresni..
Az már más kérdés, hogy a legtöbb tanár meg se érdemli a nagyobb fizetést, tisztelet a kivételnek.
Pl.
Mert valaki a rokonságban szintén
az (volt)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!