Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tovább, mit kezdjek...

Hogyan tovább, mit kezdjek magammal? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, érettségim és középfokú angol nyelvvizsgám van. Jártam egy évet fősulira OKJ-s idegenforgalmi szakmenedzser szakra, de nem ide jelentkeztem, csak mivel a másik szak amire mentem volna nem indult ide rakott át a suli ezért 2 hónap után kiiratkoztam, nem érdekel egyáltalán a téma.

A problémám az, hogy nem tudom, mit csináljak.

Szeretnék tanulni, de viszont elképzelésem sincs, hogy mit, vagy hogy mi szeretnék lenni. Reál tantárgyakból rossz vagyok(matekból fel voltam mentve középiskolában), humánból viszont nagyon jó, egy verset percek alatt megtanulok. :) A történelem érdekel, főleg a középkori hadtörénelem, fegyverek, páncélok története-fejlődése stb, de ezzel úgytudom nem igazán lehet sehogy itthon elhelyezkedni, tanár pedig semmiképpen nem akarok lenni.

A sport is érdekel, egész életemben sportoltam, viszont a testnevelési szakoknak is utána néztem, ott sem sok jót olvastam, nem igazán lehet ezekkel sem elhelyezkedni, tesi tanár pedig szintén nem leszek.

Valamilyen OKJ-s tanfolyamon gondolkodtam, néztem a CAD-CAM informatikus és a Web-programozó képzést, mert ez még úgy ahogy érdekel, az informatikában eléggé otthon vagyok és ezekhez ha jól tudom matek sem szükséges, viszont ezeknél is tudomásom szerint nagy a túltelítettség, ezek is "tucatszakmák".


Van valami esetleg amit ajánlotok, amivel el lehet normálisan helyezkedni, nem kell hozzá a matek és nem éhbérért dolgozik az ember benne? Előre is köszönöm a normális válaszokat.


2011. márc. 26. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
CAD-CAM informatikus és a Web-programozó rész hibás gondolat, egyrészt ha jó vagy, akkor jól keresel vele, másrészt nagyon is matek! Viccen kívül ajánlom hogy legyél rendőr, töri kell, tesi kell, fix munka, jó kereset, hamar nyugdíj. :)
2011. márc. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor ez is kilőve :((( Diszkalkuliám van(de tényleg, nem csak papíron), tehát nem igazán mennek a matekos dolgok bármennyire is akarom, éveket végig szoptam vele a gimiben.

Rendőr elvből nem lennék, de ebbe most ne menjünk bele. :) Gondolkodtam még a katonai pályán mert ez is érdekes, de a honvédség sajnos egy raklap trágya, és színtévesztő vagyok, valamint -0.5 és -1.0 dioptriás kontaktlencsét kell hordanom, tehát ez is kilőve :(

2011. márc. 27. 01:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Jog? Jo, tudom, erre is azt mondjak hogy tultelitett, de a mernoki es infos szakokon kivul szinte mindenre ezt mondjak.
2011. márc. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát a jog az amire mehetnék mert ehez tényleg nem igazán kell matek viszont ez is azok közé a tárgyak közé tartozik, ami egyátalán nem érdekel. Marad a testnevelés / töri / angol kombináció, ezekből kéne valamit kihozni :S
2011. márc. 27. 15:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Fordito-tolmacs? Nem kell matek, jol lehet keresni(foleg kulfoldon) es tudtommal nincs nagyon tulkepzes, mivel eleg keves embert vesznek fel evente. Tobb info itt: [link]
2011. márc. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!