Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Au pair csak nyelvtanulásra...

Au pair csak nyelvtanulásra mehet ki? Mi van, ha nem nyelvtanfolyamra, hanem egy külföldi egyetemre iratkozom be mellette? (mert mondjuk már van nyelvvizsgám is a nyelvből)

Figyelt kérdés
Gondolom a közvetítő szerződésben áll valami nyelviskolával, ezért erőltetik annyira a nyelvtanfolyamot.. Szerintetek időbeosztás szempontjából lehetséges az egyetemet így végezni? (jobb, mintha mekiben kéne dolgozni mellette, nem?) Vagy lehet valami jogi akadálya is ennek?
2011. márc. 18. 06:40
 1/4 anonim ***** válasza:
nem muszály nyelvtanfolyamra járni, az csak egy lehetőség, mivel aki au-pair-nek megy az általában még nem tudja annyira jól a nyelvet, és ezért jár nyelviskolába. De mégegyszer mondom, ez nem kötelező hogy járj, de hogy a hűzimunka+gyerekek mellett hogy lesz időd bejárni órákra az megint más kérdés.
2011. márc. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem felajánlották ezt, így ingyen kaptam volna itt tartózkodási engedélyt. De időm nem lett volna rá, az egyetem elég drága is és sok papírt le kellett volna fordítani. Kicsit bánom, mert sokat lettem volna fiatalok között, de a nyelvsuli is jó volt. Ha a nyelvet beszéled, megkérheted h írassanak be olyanra, ami új, spanyol, olasz stb amit nem tudsz. Én aupair vagyok és hidd el nem könnyű meló, legalábbis engem eléggé megterhel lelkileg
2011. márc. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

sokan mondják hogy megterhelő a munka. mi a legrosszabb benne? a felelősség, az egész napos munka, esetleg az idegen nyelv...?


Azt hallottam, hogy előre egyeztetni kell a befogadó családdal. Gondolom ha a kapcsolatfelvételkor közlöm, hogy esetleg egyetemre is beiratkoznék ottlétemkor, megoldható, hogy a gyerekvigyázást és a házimunkát ideálisan osszuk be, nem? Vagy nem ilyen rugalmasak a családok?

2011. márc. 18. 15:45
 4/4 anonim ***** válasza:
de igen, biztos van ilyen rugalmas család. Elég sokféle aupair van, van aki napi 4-5 órát van a gyerekkel, van aki napi 8-9 órában és mellette házimunkát is végez. Az első esetben belefér a suli, a másodikba nem. De eleve olyat kell keresned, ahol nem kell h délelőtt dolgozz, mert ők nem tudnak hozzád igazodni, azért kellesz nekik te, mert dolgoznak. Ha érdekel a véleményem az aupairségről(6 hónapja csinálom) akkor írj mailt
2011. márc. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!