Milyen iskola az IBS? Konkrétan a mesterképzésekre gondolok, amelyek külföldi Oxford Brookes University „Master of Sciences” diplomáját adó mesterszakokra gondolok.
jól cseng a neve de ennyi, a bankok és a biztosító nem igazán fogadják el
befizeted a pénzt bejársz, nem töröd össze magad, majd levizsgázol és lesz egy mastered
inkább a Corvinust ajánlanám vagy a CEU-t, ha komoly masteren gondolkodsz e tárgyban
Van egy pár diploma ami a bankoknál, biztosítóknál, pénzügyi vállalkozásoknál vagy a mostanában elterjedt bsc vagy ssc /külföldi szolgáltató központok, talán már találkoztál velük/ kapcsán egy úgymond feketelistára kerülnek, ilyen pl: a KJF, AVF, ZSKF a SZIE egyes szakai, NYF, IBS és a MÜFT stb ezeket az adott szervezetek egy önéletrajz kapcsán nem értékelnek valós tudást takaró végzettségként.
Látni kell, hogy túlképzés van, az iskolák mindent megtesznek, hogy magukra vonják a figyelmet, de mivel a master képzések nem olcsók, bár nem tudom milyen anyagi körülmények között élsz és ez mennyire számít neked, természetesen nem az volt a célom, hogy a pénztárcádban kutakodjak, tejhát mivel nem olcsók érdemes a színvonalnak komolyan utánanézni mielőtt belefecöl az ember.
A gondot elsődlegesen az jelenti, hogy ugyan a képzések angol nyelven folynak azonban a megszerezhető szaktudás nem üti meg az ezen cégek vagy szervezetek által elvárt követelményeket, ugyanis a színvonala messze alatta marad egy jobb egyetemen vagy főiskolán megszerezhető tudásnak, de nem csak ez a probléma, hanem az is, hogy a vizsgák követelményrendszere is igen csak laza.
Tulajdonképpen egy nevet fizetsz meg de pluszban nem kapsz szinte semmit.
Az adott szférák amelyet megpályázhatnak az ott végzettek más elvárásokat, mélyebb szakmai ismereteket kívánnak meg, így nagyon sok esetben az IBS-ről kikerülteknek szükséges újabb továbbképzésen vagy master részt vennie természetesen saját költségen egy viszonylag jobb fizetés reményében.
Általánosságban az IBS-ről elmondható, hogy azok tanulnak ott akiknek már "el van rendezve az élete előre kapcsolatok útján", ha érted mire gondolok.Persze ha a te esetedre is igaz ez akkor jó döntés az IBS master képzése, mert könnyen elvégezhető, hiszen az alapképzéshez képest túl sok plusz nem ad, egyébként pénzkidobás, mert nem piacképes.
Az oktatói gárdáról nem nyilatkoznék, hiszen elég vegyes, vannak rendkivűl felkészült szaktekintélyek is, de sajnos az ellenkezője is előfordul.
Egy dolgot mondanék a CEU és a Corvinus mellett, ennek a két felsőoktatási intézménynek a kapcsán nem csak a magas szintű szaktudást fizeted meg hanem azt a kapcsolati tőkét is amit ott kialakíthatsz.Nem véletlen, hogy minden magára valamit is adó cég HR-esei direktben keresik meg az itt végzetteket már az egyetem alatt ez az IBS-en nem jellemző.
Ha az angol nyelvű oktatás csábít akkor azt kell mondjam, hogy minden jobb egyetemnek van már angol nyelvű mastere.
Ha esetleg még kérdésed van szólj.
Bocsáss meg nem írtam a konkrét tapasztalatimról amit kérdeztél, sajnos a férjem ebbe a hibába esett bele, azóta túl van a CEU-n szerencsére.
A sógornőm pedig HR igazgató egy elég nagy biztosítónál, nekik is van ilyen listájuk.
Ha van még esetleg olyan amire szeretnél választ kapni és akár a képzéssel kapcsolatban tapazstalat még akkor írj bátran és további konkrétumokat is kérdezek a férjemtől.
Oxford Brookes University - csalóka a név, remekül cseng benne az Oxford név, de ez mégsem az Oxford Egyetem. Ez az Oxford Brookes University viszonylag új intézmény, és UK-n belüli rangsorban is kb. 50.helyen van csak.
Ilyen kettős diplomák egyébként sok egyetemen vannak. Az IBS valóban felesleges pénzkidobás - attól, hogy egy képzés sokba kerül, nem garantált, hogy elismert és hasznos is.
Gazdasági szakot ma Magyarországon tényleg csak a Corvinuson és a CEU-n érdemes végezni (ez utóbbira viszont rettentő kevés embert vesznek fel - gratulálok az előző hozzászóló férjéhez, ezek szerint igen intelligens párja van :))
Utolsónak
köszönöm nagyon kedves, magam is így vélekedek róla.:o)
Először is szeretném megköszönni az információt! Nagyon szépen köszönöm. Teljesen másként látom a dolgokat ezáltal. Az első diplomámat nem közgazdasági alapszakon végeztem. A szempontok amelyeket szem előtt tartottam: külföldi UK. egyetemei diploma, - ami arra is jó lehet, hogy ha Londonba szeretnék állást vállalni, akkor azt elismerik mert ottani diplomát ad, valamint az alap diplomámhoz képest más - közgazdasági diploma - tudás és az angol nyelv. Ezeket vettem alapul. Amire nem gondoltam, hogy a külföldi egyetem nem garancia arra, hogy szaktudást kap illetve hogyan viszonyulnak erre a vállalatok. Ezen nagyon el fogok gondolkozni ! Esetleg kérhetnék egy e-mail cimet tőled?
Gratulálok a párodhoz és sok sikert kivánok nektek !
Inkább válaszolok én a feleségem helyett.
Röviden: kapcsolati rendszer kialakítása,/kapcsolati tőke!!!!! felbecsülhetetlen/ nemzetközi neves oktatói gárda, mély, széles spektrumú szakmai ismeretek világviszonylatban is.
A CEU oktatási struktúrája projekt orientált, gondolkodó, érvelő, vitafórumokra alapuló oktatás folyik.
Az ára borsos, de így is töredéke annak amit Európa vezető egyetemein egy fél évre ki kellene fizetned.
Az IBS után, ha egy banális hasonlattal élhetek, míg az IBS egy homokozó addig a CEU a felnőttek játszótere.Nem fejteném ki bővebben azt hiszem érted.
Érdemes a Corvinus angol nyelvű mastereit is górcső alá venni, azok sem rosszak, de az vitán felüli, hogy ma itthon a CEU a legjobb.
A Corvinus angol MBA-je kiváló, de nincs nemzetközi oktatógárda és a kapcsolati tőke is elhanyagolható, bár olcsóbb.
Kimehetsz külföldre is, az IBS-en az első félévben nagyon berágtam, mivel a színvonal a zérus felé konvergál de nem akartam itthon hagyni a feleségemet, és a CEU beker árán kint egy alsó középkategóriás egyetemen tudod folyatni, míg itthon ezért a pénzért világszínvonalat kapsz.
Alapvetően az IBS-en pénzes apukák hülye gyerekei tanulnak, kevés kiemelkedően jó szakembert termel, de ezt már a feleségem is rögzítette fentebb.Bár én kevésbé fogalmazok finoman.
Az viszont melós, hogy a CEU-ra bekerülj, de nincs más út csak az előre.
Nézd a kommentjeidből lejön, hogy intelligensebb vagy az átlagnál de tájékozatlan, egyébként nem vettem volna a fáradságot a válaszra, tehát a tanácsom ha van rá lehetőséged tanulj meg oroszul a CEU-val párosítva behozhatatlan előnyeid lesznek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!