Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak, hová tovább?...

Mit csináljak, hová tovább? (Bővebben lenn)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem pont ide tartozik a kérdésem, de nem tudtam hová írjam ki. Ha érdekel a biológia, és középszinten érettségiznék belőle, azzal mit tudok kezdeni? Hová kell a biosz (orvos semmiképp sem lennék, nem kifejezetten bírom a boncolást..)

Valami tippek?? Mert azért mégiscsak eléggé érdekel a téma... (Egyébként fizika, kémia, föci hidegen hagy, inkább humán beállítottságú vagyok)


2011. márc. 9. 20:10
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! DE nem azt mondanám, hogy hidegen hagy, (Most biokémiát tanultunk például ami nagyon érdekelt, és eléggé lehangolódtam, mikor kiderült, hogy "bővebben majd csak az emeltesekkel" Inkább arról van szó, hogy nem igazán értem, sosem volt jó kémia/fizika tanárom, és régebben azt hittem, hogy a biosz sem a szívem csücske, de most egy olyan tanárom van, aki hihetetlenül érdekessé tudta tenni számunkra!

Egyébként a környezetvédelem is nagyon fontos a számomra, és tenni is szeretnék valamit, de nem tudom, mik a lehetőségeim (ja, és matekból jó vagyok..nem kiemelkedően, de átlagban nem rossz)

2011. márc. 9. 21:31
 12/18 A kérdező kommentje:
(tudom, hogy a kérdésben azt írtam, hogy hidegen hagy, de azt hiszem, ez nem a megfelelő kifejezés volt :)
2011. márc. 9. 21:33
 13/18 anonim ***** válasza:
Engem is hidegen hagyott, sőt kifejezetten utáltam a fizikát, kémiát, földrajzot.. Nekem sem volt jó tanárom, és az általános anyag nagyon össze van sűrítve, egyáltalán nem kapcsolódik a mindennapi élethez. Bezzeg mikor ttk-n azt kellett megtanulnom, milyen felhő van az égen és miért (légkörfizika-kémia), vagy miért zajos a vétel a rádión (asztrofizika), vagy pontosan milyen régi a kiásott csontdarab (geológia) az érdekelt.. Komolyabban elmélyedve pedig úgyis csak a biológus tárgyakban kell! (neki.. nekem nem, én nem biológus vagyok/leszek, hanem térképész..:)
2011. márc. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
20:44-es voltam
2011. márc. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ha valóban nem állnak távol tőled mégsem ezek a tárgyak, és úgy látod, legalább némelyikbe (tehát vagy matek, vagy kémia, vagy fizika) mélyebben bele tudnád ásni magad, akkor lehet, hogy valóban érdemes megpróbálni a biológust. Igazából én sem szerettem se a fizikát, se a kémiát gimiben, bár a matekot igen. A fizikát és a kémiát teljesíthetőre megtanultam, talán nem szerettem meg jobban, de valamit átvettem a gondolkodási módból. Inkább a matekos vonalon haladtam tovább.
2011. márc. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Hú... most hogy így írjátok, hgoy azrét meg lehet tanulni vagy mi, meg mindenképp összefügg, jobban belegondolva, lehet hogy mégsem errefelé kéne haladnom... MAx megmarad hobbinak :S X) (?)
2011. márc. 9. 21:57
 17/18 anonim ***** válasza:
Hát ha nem errefelé akarsz haladni, akkor marad a humán irány, abból pedig tényleg telített a piac, max nyelvszakokkal érhetsz el valamit a jövőben. (pl annyit, hogy legalább legyen munkahelyed..)
2011. márc. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Akkor viszont elég kilátástalan a helyzet... :S

Én mondom, a jövő a kötélben van.. XD

2011. márc. 9. 22:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!