Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak, hová tovább?...

Mit csináljak, hová tovább? (Bővebben lenn)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem pont ide tartozik a kérdésem, de nem tudtam hová írjam ki. Ha érdekel a biológia, és középszinten érettségiznék belőle, azzal mit tudok kezdeni? Hová kell a biosz (orvos semmiképp sem lennék, nem kifejezetten bírom a boncolást..)

Valami tippek?? Mert azért mégiscsak eléggé érdekel a téma... (Egyébként fizika, kémia, föci hidegen hagy, inkább humán beállítottságú vagyok)


2011. márc. 9. 20:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha te is biosz-tanárnak készülnél?
2011. márc. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%
Ha humán beállítottságú vagy, akkor humán pályára menj mindenképpen. Ha ragaszkodsz a bioszhoz, akkor talán a pszichológia a jó megoldás. Ha "csak szereted" a bioszt, az nem elég, tudni kell "reál" módon gondolkodni ahhoz, hogy vidd vele valamire.
2011. márc. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%

Menj biológus szakra. Pesten nagyon nehéz bekerülni, vidéken talán könnyebb, de ha csak ez érdekel.. Viszont várhatóan ott is kell majd mellé némi kémiát és fizikát tanulnod, ugyanis ezek szervesen kapcsolódnak egymáshoz.

Nagyon sokoldalúan felhasználható, sok irányba indulhatsz vele. ( [link]

Tanárként egyébként eléggé biztos állásod lenne, de nem fizet túl jól.

2011. márc. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

"ma 20:14" vagyok

Ne gyere biológus szakra. Én azt végeztem, most azt tanítom az egyetemen. Vidéken végeztem, a fővárosban dolgozom most. Ha nem áll rá az agyad a reál tárgyakra, nincs kimondottan természettudományos érdeklődésed, akkor ne gyere biológusnak. Sokkal többen végeznek, mint amennyien el tudnak helyezkedni, sokan kihullanak közben, meggondolják magukat, rájönnek, hogy nem elég szeretni az állatokat.

2011. márc. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

20:14-es, én mint humán beállítottságú, hihetetlenül izgalmasnak találom a természettudományi tárgyakat, úgyhogy nem zárom ki hogy a kérdezőt is érdekelnék. Persze gimiben én is nagyon utáltam őket..

Másrészt lehet, hogy sok biológus van, de az tuti, hogy pszichológiával sokkal-sokkal rosszabbul járna! Én arra mondanám, hogy Dunát lehet rekeszteni.. Egyébként tippem sincs, mit lehet még tanulni biológia érdeklődéssel, mint ezt.. Semmiféle humán szakot nem ajánlanék, ami ehhez kapcsolódhat.

2011. márc. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Még biosz tanárin is kell boncolni + biofizika és biokémia is vanm n'mio matekkal ;)
2011. márc. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Környezetvédelem, mezőgazdaság. Bár a mezőgazdaságnál sokrétűbb dolog a világon nincs, de eléggé a bioszra épülnek az alapjai. Ha viszont egyetlen reáltárgy érdekel és a biológia, akkor azt javaslom humán szakot válassz. Én szerettem mindkettőt, de a reált választottam, és egy pillanatra sem bántam meg, te is gondold még végig :)
2011. márc. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

" ma 20:32"

Teljesen rendben van, hogy a kérdezőt és téged is érdekel a biosz humán beállítottságod ellenére. De hidd el, ez nem elég egy biológus pályához, mert a biológia éppen a határterületeken fejlődik leginkább: biofizika, biokémia, biostatisztika, biokémia, bioinformatika. A "klasszikus biológia" nagyon szép, de nem az a frontvonal.

2011. márc. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

20:40-nek: Úgy értettem, én is humán beállítottságúként járok reál szakra, és a legtöbb tárgyat nagyon érdekesnek tartom:) Úgy az infóst, kémikust, fizikust.. matekból meg szerencsére kevés van. Korábban jártam humán szakra, és attól függetlenül, hogy nagyon könnyen ment, nagyon utáltam az egészet, ott 10-90% volt a szeretem-nemszeretem tárgyak aránya.

Én nem akarom rábeszélni a kérdezőt a természettudományi dolgokra, de több jövőt jósolnék neki, mintha humán szakot választana.

2011. márc. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Akkor neked jó, de a kérdezőt meg "Egyébként fizika, kémia, föci hidegen hagy"-ja...
2011. márc. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!