Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes orosz szakra menni?

Érdemes orosz szakra menni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 1. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg bővebben egy kicsit?
2011. márc. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha matematikus szeretnél lenni, akkor nem. Viszont ha érdekel az orosz kultúra és nyelv és esetleg tolmács, nyelvtanár szeretnél lenni, vagy orosz nyelvterületen szeretnél dolgozni, akkor persze, érdemes.
2011. márc. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon jó ötlet. A Szovjetúnió széthullásával mi túlságosan is eltávolodtunk Oroszországtól, pedig tetszik ez valakiknek vagy sem, nagyon sok üzletet bonyolítunk Oroszországgal napjainkban is, és nagyon sok tőkét importálunk. Oroszország nagyon nagy tempóban fejlődik, óriási gazdasági lehetőségeket kínál és nagyon gazdag. Mindemellet sokkal nagyobb kultúrális hatalom, mint az USA. Angolul mindenkinek tudni kell, de ha emellé oroszul is megtanulsz, sose lesznek megélhetési gondjaid. Az orosz üzletemberek többsége semmilyen idegen nyelven nem beszél, ők igan magas fizetésekkel alkalmaznak üzleti levelezőket, személyi titkárokat és külkereskedelmi képviselőket. Ideje volna már felfogni sok csököttagyú nacionalista marhának: az Oroszországtól való sértő eltávolodásunk történelmileg hatalmas hiba volt.
2011. márc. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Én ott végeztem, és hidd el, nem érdemes. 2008-2010 között nem volt munkám, utána új szakmát tanultam :/!

De bulinak elég jó volt... csak abból nem lehet megélni.

2011. márc. 8. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Az előző is én voltam, elfelejtettem mondani, hogy 2008-ban végeztem.
2011. márc. 8. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kettővel előttem válaszoló nyilván elfelejtette, hogy semmilyen BA-diploma sem elég önmagában. Sok hasonló embert ismerek, akik elvégeznek egy nyelvi szakot, aztán várják, hogy az ölükbe hulljanak az állasok és fordítóirodák ajánljanak zsíros szerződéseket nekik.

De ha te ennél csak egy kicsit is józanabb és talpraesettebb vagy, akkor elvégzel utána egy mesterszakot, vagy okj-t.

Az orosz szak nagyon jó kiindulópont, ha:

-tolmács

-nyelvtanár

-fordító

-nyelvész

-irodalmár

-idegenforgalmi akármi

de gazdasági másodszakkal (minorral) párosítva még jobb. ;) Természetesen garancia semmire sincs. Hiszem, hogy minden csak a talpraesettségen múlik.

2011. júl. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!